Uprzejmie informujemy, że w obliczu projektu likwidacji Oddziału Laboratoryjnego w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Hrubieszowie, podzielając argumenty strony społecznej, przemawiające za utrzymaniem tego przygranicznego laboratorium, Poseł Zawiślak zdecydował się wystosować interwencję w tej sprawie do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie - Pani Irminy Nikiel (kopia w załączeniu).

Zgodnie z informacją przekazaną w odpowiedzi Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Lublinie (także w załączeniu) decyzja o likwidacji laboratorium w PSSE w Hrubieszowie została wstrzymana.

      Jednocześnie informujemy, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu hrubieszowskiego i miasta Hrubieszów oczekującym na:

  • odtworzenie w Hrubieszowie Biura Obsługi Klienta PGE Obrót S. A., poseł Zawiślak podjął w tym zakresie szereg  działań  m.in. skierował do Prezesa  PGE Obrót S. A. w Rzeszowie – Pana Dariusza Czuka interwencję  poselską - kopia w załączeniu. Podjęte działania okazały się skuteczne. We wtorek 31 października br., w siedzibie Posterunku Energetycznego uruchomiony został Punkt Sprzedaży PGE Obrót, w którym klienci będą mogli od tej pory  realizować wszelkie sprawy związane z zakupem prądu i gazu. 
  •  uruchomienie połączenia kolejowego z Hrubieszowem, poseł S. Zawiślak we współpracy ze strona społeczną przyczynił się do przywrócenia od dnia 10 grudnia br. połączenia PKP Inter City z Hrubieszowem, oraz skutecznie zabiegał o pozyskanie funduszy w wysokości 6.5 mln zł które zostały przeznaczone na wykonywany remont linii kolejowej Zamość- Hrubieszów.

 

Z poważaniem
Sekretariat Biura Poselskiego
Posła Sławomira Zawiślaka

 

 

Najnowsza galeria

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010