W niedzielę 14 stycznia, w godzinach porannych odbyło się - organizowane wspólnie od lat - tradycyjne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Zamojskiego oraz członków i sympatyków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. W niedzielę 14 stycznia, w godzinach porannych odbyło się - organizowane wspólnie od lat - tradycyjne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Zamojskiego oraz członków i sympatyków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. 

Uroczystość zorganizowaną w świetlicy OHP w Zamościu rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego ŚZŻAK O/Zamość. Przybyłych gości ( około 400 osób ) w imieniu organizatorów powitał Krzysztof Gałaszkiewicz -Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Zamościu.W swoich wystąpieniach poseł S. Zawiślak ( od wielu lat Prezes Zarządu ŚZŻAK O/Z ), senator J. Chróścikowski, Wojewoda Lubelski P. Czarnek, Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego W. Żukowski oraz Ks. Bp Mariusz Leszczyński, podnosząc ważne kwestie przede wszystkim złożyli zebranym serdeczne życzenia na Nowy 2018 Rok. 

Po wspaniałym koncercie kolęd wykonanych przez dzieci; Zosię, Stasia i ich Mamę Aleksandrę oraz dr. Janusza Skwarka i studentkę pedagogiki Joannę wszyscy zebrani w tym członkowie PiS i ŚZŻAK O/Z, parlamentarzyści, przedstawiciele Kościoła, Wojska Polskiego, administracji rządowej, związków zawodowych, oświaty, samorządowcy, członkowie organizacji społecznych, przedsiębiorcy podzielili się opłatkiem.

W trakcie spotkania liczni jego uczestnicy podkreślali, że stworzono wspólnotę, która może skutecznie realizować nowe, służące ludziom i krajowi, projekty.

 

 

akzamosc

W grudniu 2017 roku powstała strona internetowa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, którego aktualnie jestem prezesem, a od 1998 roku czynnym członkiem.

Związek działa na rzecz krzewienia najnowszej historii Polski, tradycji i dziedzictwa ideowego Armii Krajowej. Zajmuje się m.in. opieką nad Miejscami Pamięci Narodowej oraz organizowaniem licznych projektów patriotycznych. To nasz obowiązek wynikający z szacunku do pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą.

Nasz zamojski Okręg należy do grupy najaktywniejszych jednostek ŚZŻAK funkcjonujących na terenie kraju i za granicą. Podejmowaliśmy i podejmujemy wiele działań także w kierunku obrony godności i dobrego imienia Armii Krajowej i Jej żołnierzy, walki o prawdę historyczną, opieki nad członkami Związku.

Strona internetowa www.akzamosc.pl pokazuje również zakres mojej 20-letniej pracy na rzecz Związku. Zapraszam do zobaczenia efektów.

Najnowsza galeria

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010