kolej06 06 186 czerwca, w siedzibie PKP Intercity w Warszawie, odbyło się spotkanie poświęcone dalekobieżnym połączeniom kolejowym Hrubieszowa i Zamościa. Wzięli w nim udział obok pracowników przewoźnika poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak oraz zaproszeni przez posła przedstawiciele strony społecznej, reprezentujący osoby korzystające z połączeń kolejowych.  

Dzięki rzeczowej, szczerej dyskusji, udało się potwierdzić utrzymanie (mimo taborowych trudności) obecnej oferty przewozowej w niezmienionej formie oraz poznać propozycje na jej rozwijanie, które wydają się być bardzo obiecujące. M.in. potwierdzono uruchomienie od 09.12. br codziennego połączenia Zamość-Lublin-Warszawa-Szczecin.

Co nie mniej ważne, w odpowiedzi na uzasadniony przez posła wniosek otrzymał on obietnicę objęcia naszych połączeń taryfą promocyjną. Może to nastąpić już we wrześniu, na co liczy i czego będzie pilnował.

Podczas spotkania przedstawiciele przewoźnika zwracali uwagę na stan infrastruktury między Rzeszowem i Hrubieszowem, która (z powodu zwiększonego obciążenia wynikającego z realizacji programu modernizacji sieci kolejowej) nie jest do końca zadawalająca. Będzie to przedmiotem interwencji posła u zarządcy infrastruktury, o której poinformuje on osobno.

Dziękując za spotkanie zarówno PKP Intercity, jak przedstawicielom strony społecznej, poseł jest przekonany, że niebawem będzie mógł przekazać kolejne dobre informacje dotyczące przywracania na Zamojszczyźnie sieci regularnych, tanich i komfortowych połączeń kolejowych.

W załączeniu kolejne pisma interwencyjne w sprawach kolejowych.

kolej06 1 kolej06 1 kolej06 1 kolej06 1


Facebook PKP Intercity. Pociąg do podróżyhttps://www.facebook.com/PKP.Intercity/
Facebook Pociągiem do Hrubieszowahttps://www.facebook.com/PociagiemDoHrubieszowa/

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010