IMG 7289Jednym z przykładów ww. aktywności parlamentarzysty jest organizowana – od kilku lat we współpracy z posłem, Patronem Honorowym  -   przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Octagon" Ogólnopolskiej Senioriady. W jej ramach odbywa się cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych osób starszych w wieku 60 +. Głównym celem ww. spotkań jest stworzenie sportowej atmosfery i integracji wśród środowisk osób starszych oraz pogłębienie wiedzy o zdrowym trybie życia, znaczeniu aktywności ruchowej i wszelkich jej form jako podstawowego elementu profilaktyki zdrowotnej społeczeństwa w jego wszystkich grupach wiekowych.

W tym roku Senioriada wyszła poza Zamość ponieważ zostały zorganizowane zajęcia sportowo – rekreacyjne, wykłady i  lokalne zawody seniorów  także w Tomaszowie Lubelskim, Majdanie Nepryskim, Tyszowcach i Krasnobrodzie. Podstawową dyscypliną sportową, w której rywalizowali zawodnicy był nordic walking. Wyniki uzyskane w ww. konkurencji były podstawą do wyłonienia najlepszego zawodnika i zawodniczki zawodów w trakcie podsumowania, które nastąpiło podczas finału Senioriady 5 października 2018 roku w Zamościu.

Senioriadę w Tomaszowie  zorganizowano w dniu 15 września 2018 r. To pierwsze zawody z cyklu Pucharu Zamojszczyzny w nordic walking seniorów. Zawodnicy w wieku 60 + rywalizowali na świetnie przygotowanej i urokliwej trasie biegnącej Siwą doliną. Najlepsi pokonali 4 kilometrową trasę w czasie poniżej 30 minut. Po dekoracjach i wręczeniu nagród dla najlepszych był też czas na spotkanie integracyjne i rozmowy.

W  ramach Senioriady, zorganizowanej w dniu 16 września 2018 r. w Majdanie Nepryskim, odbyły się zawody seniorów będące kolejną edycją Pucharu Zamojszczyzny w  nordic walking. Uczestnicy z Józefowa, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa rywalizowali tym razem na trasie 3 kilometrowej. Wysiłek sportowy seniorzy regenerowali podczas Święta pieczonego ziemniaka i serwowanych tam potraw z ziemniaka. Liczna publiczność mogła  podziwiać najlepszych zawodników Zamojszczyzny w nordic walking i przekonać się że sport oraz aktywność ruchowa jest czynnikiem pozwalającym zachować sprawność i wigor nawet w późnej starości – najstarszy zawodnik liczył sobie 86 wiosen. Poseł Zawiślak podczas uroczystości nagradzania zwycięzców zmagań sportowych wraz z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Octagon” w Zamościu - Wojciechem Adamczykiem, wręczyli uczestnikom nagrody i okolicznościowe medale. W ramach ww. projektu Poseł Zawiślak przekazał seniorom z Józefowa także sprzęt sportowy, m.in 15 kompletów kijków do nordic walkingu .

Krasnobród i świetna trasa wokół zalewu były areną trzeciej edycji zawodów nordic walking rozgrywanych w ramach Pucharu Zamojszczyzny. Około 100 zawodników rywalizowało ze sobą w miłej, sportowej atmosferze.

Poseł S. Zawiślak serdecznie dziękuje uczestnikom Senioriad i zapewnia, że we współpracy z członkami Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Octagon” zorganizuje w przyszłym roku kolejną edycje Senioriady. Wszystkim seniorom życzy dużo zdrowi, wigoru i zaprasza do współpracy.

Senioriada - Krasnobród

IMG 7465

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010