Poseł Sławomir Zawiślak zaprasza na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się 4 czerwca w Tomaszowie Lubelskim. Szczegóły na plakacie.

koncert rzawp 4 czerwca 2019 tomaszow

IMG 20190514 150719W dniu 14 maja br. w Biurze Poselskim Posła Sławomira Zawiślaka odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP – Sławomira Zawiślaka, Senatora – Jerzego Chróścikowskiego, Starosty Zamojskiego – Stanisława Grześko i Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego – Krzysztofa Gałaszkiewicza.

Tematem konferencji było przekazanie do wiadomości opinii publicznej informacji o rozpoczętej akcji „Obroń swoje prawo. 26 maja głosuj na Prawo i Sprawiedliwość”. Pod tym hasłem  Prawo i Sprawiedliwość chce zachęcić wszystkich Polaków do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Uczestnicy konferencji zachęcali m.in. do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości (Lista nr 4) odnosząc się do postulatów  zawartych w programie wyborczym partii przygotowanym na zbliżające się, majowe wybory.

 

https://www.radio.lublin.pl/news/zamojscy-przedstawiciele-pis-zachecaja-do-udzialu-w-wyborach

 MG 8340W dniu  26 kwietnia br. w Delegaturze LUW w Zamościu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. W konferencji udział wzięli Poseł Sławomir Zawiślak - Prezes ŚZŻAK O/Z, członkowie Prezydium Zarządu ŚZŻAK O/Z Wiceprezes por. Andrzej Jaroszyński, Wiceprezes Marian Derkacz oraz Sekretarz Witold Marucha, współautor dokumentacji architektonicznej rozbudowy Muzeum Tomasz Dudek, koordynator projektu Wojciech Adamczyk, wspierający także przedsięwzięcia patriotyczne Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek oraz Starosta Zamojski - Stanisław Grześko.

Tematem konferencji było przekazanie do wiadomości publicznej szczegółowych informacji na temat podjętej przez ŚZŻAK O/Z nowej inicjatywy rozbudowy wyremontowanego w ubiegłym roku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. Planowana budowa dodatkowego skrzydła muzeum pozwoli na ekspozycję większej ilości muzealiów oraz intensywniejsze wykorzystane muzeum do celów wystawienniczo-dydaktyczno-kulturalnych. W wybudowanych salach planowane jest umieszczenie będących w zasobach muzeum muzealiów, które nie zostały wykorzystane do wystawy stałej w budynku głównym. Budowa nowych sal pozwoli także na wyeksponowanie innych pozyskanych od właścicieli zbiorów. Planowany  termin zakończenia ww. inwestycji planowany jest na  listopad br. Dodatkową, ważną kwestią poruszoną podczas konferencji było także przedstawienie aktualnej, kompleksowej oferty bezpłatnego zwiedzania Muzeum wraz z harmonogramem godzin jego pracy. Ze szczegółowymi informacjami na temat ww. oferty można zapoznać się na stronie internetowej https://akzamosc.pl 

WP 20190426 15 26 41 ProWP 20190426 15 51 08 ProWP 20190426 15 54 01 Pro MG 8333

1Poseł Sławomir Zawiślak - Prezes ŚZŻAK O/Z, w trakcie piątkowej konferencji, podziękował stronie rządowej, sponsorom i członkom Związku za dotychczasową współpracę na rzecz odbudowy muzeum. Ww. poinformował także, że ŚZŻAK O/Z przygotował dokumentację projektową rozbudowy muzeum o nowe sale ekspozycyjne i uzyskał już pozwolenie na budowę. Aktualnie w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych ogłoszony został przetarg na wykonanie prac budowlanych. Ww. ogłoszenie dostępne jest również na ww. stronie Związku. Jednocześnie Prezes S. Zawiślak wraz z członkami Prezydium ŚZŻAK O/Z zwrócił się z apelem do firm budowlanych o wzięcie udziału w przetargu, także do sponsorów/darczyńców z prośbą o wsparcie podjętej inwestycji. Ww. w celu jeszcze szerszego udostępniania muzeum zaprosił do wzajemnie korzystnej współpracy lokalne firmy, działające na szeroko rozumianym rynku turystycznym. Podziękował również za już nawiązaną współpracę właścicielom restauracji „Chata Rybaka”, która znajduje się w sąsiedztwie muzeum w Bondyrzu. W trakcie konferencji przedstawiona została także prezentacja multimedialna autorstwa  Sekretarza ŚZŻAK O/Z Witolda Maruchy ukazująca zakres dotychczas wykonanych prac przy muzeum oraz przedstawiająca wizualizację obiektu po zrealizowaniu dobudowy sal ekspozycyjnych.

Podczas ww. konferencji nie zabrakło także gratulacji i życzeń. Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek pogratulował m.in mieszkańcom województwa lubelskiego, zwłaszcza Zamojszczyzny i Bondyrza, możliwości korzystania z tak unowocześnionego muzeum. Podziękował również za aktywność  Prezesowi Zamojskiego Okręgu ŚZŻAK oraz za wszystko to, co na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zostało zrobione, podkreślając, że ww. muzeum jest symbolem prężnej aktywności.

3Po ww. konferencji, tego samego dnia, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość zorganizował spotkanie integracyjne we wspomnianym wyżej Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. W ramach spotkania dla zaproszonych gości, w tym od lat współpracujących ze Związkiem i wspierających jego aktywne działania przyjaciół, zaplanowano m.in. poczęstunek i partyzanckie ognisko. Ww. spotkanie było też doskonałą okazją do zwrócenia się do przyjaciół z apelem o poinformowanie przedsiębiorców budowlanych o możliwości złożenia oferty na rozbudowę muzeum oraz do zaprezentowania planów tej rozbudowy. Zaproszono również do bezpłatnego zwiedzania muzeum oraz omówiono tegoroczne plany pracy Związku, w tym ww. projektu rozbudowy.

MUZEUM PRZED REMONTEM, DZISIAJ ORAZ ROZBUDOWA - PREZENTACJA

3

czołg1

 

http://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/muzeum-armii-krajowej-w-bondyrzu-zostanie-rozbudowane/

http://roztocze.net/bondyrz-muzeum-historyczne-bedzie-rozbudowane/

https://www.zamojska.pl/wiadomosci/4481,pamietajmy-o-bohaterach-muzeum-historycznym-ak-w-bondyrzu

https://www.radio.lublin.pl/news/muzeum-w-bondyrzu-bedzie-mialo-nowe-sale-ekspozycyjne

23 lutego 2019 r., w hotelu Carskie Koszary w Zamościu odbyła się VIII edycja Charytatywnych Ostatków Karnawałowych, organizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". Poseł Sławomir Zawiślak włączył się w akcję „Życie przez całe życe” podczas której zbierano środki na budowę "Rodzinnego Domu" – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ul. Kresowej 24. Tego dnia m.in. podczas licytacji wartościowych przedmiotów, w tym obrazów, zebrano 17 tys. 698 złotych. Łącznie zebrano ponad 85 tys. złotych. Jak podkreślił Kamil Kabasiński, wiceprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego, Poseł S. Zawiślak wspiera akcję od samego początku.

vii spartakiada zawislakZa nami VIII edycja Spartakiady Dzieci i Młodzieży - Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – inicjatywa sportowa, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość, Poseł Sławomir Zawiślak.

W dniu 5 kwietnia 2019 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim odbyła się już VIII Spartakiada Dzieci i Młodzieży - Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka, Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Komitet Organizacyjny tegorocznych zawodów tworzyli: Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski, Starosta powiatu tomaszowskiego Henryk Karwan oraz TKS „TOMASOVIA”.

spartakiada 2019 plakat sl wl mlUprzejmie informujemy, że w dniu 5 kwietnia 2019 r. (piątek) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim, odbędzie się VIII Spartakiada Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka, Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Uroczyste rozpoczęcie Spartakiady zaplanowano na godz. 9.00 na stadionie Miejskim OSiR TOMASOVIA w Tomaszowie Lubelskim – szczegóły na plakacie.

W ramach Spartakiady przeprowadzonych zostanie 14 konkurencji biegowych oraz turnieje piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki nożnej i turniej szachowy. Organizacja corocznej już tradycji powyższych zawodów sportowych jest wynikiem społecznej inicjatywy mieszkańców Zamościa i regionu mającej na celu upamiętnienie Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, jego śp. małżonki Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych 94 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w dziewiątą rocznicę ich tragicznej śmierci.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010