IMG 0527W dniu 31 maja 2019 r. Mszą Świętą w kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe 70-lecia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie połączone z nadaniem nowego sztandaru tej jednostce.

Część oficjalna ww. obchodów odbyła się na hrubieszowskim deptaku. Wręczenia sztandaru Komendantowi Powiatowemu PSP w Hrubieszowie st.kpt. Piotrowi Gronowiczowi dokonał zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Tadeusz Jopek. Z okazji jubileuszu wykonano również księgę pamiątkową oraz tablicę, na której zostały umieszczone gwoździe z wygrawerowanymi nazwiskami fundatorów i sponsorów sztandaru.

W trakcie uroczystości odczytano listy okolicznościowe m.in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wice Marszałek Sejmu RP Beaty Mazurek oraz Sekretarza Stanu MSWiA Jarosława Zielińskiego. Wśród gości zaproszonych na to wydarzenie był Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, będący jednocześnie członkiem Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, który we współpracy z Komendantem PSP w Hrubieszowie pracował mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie ww. uroczystości.

 podz 70 lat psp hrubieszow 

http://hrubieszow.kppsp.gov.pl/70-lecie-i-nadanie-sztandaru-kp-psp-w-hrubieszowie/

https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/galeria_zdjec/idg:19476

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/98863/hrubieszow-strazacy-swietowali-70-lecie-panstwowej.html

http://hrubieszow.tv/hrubieszow/video/333.html?start=24

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010