2408 05 06 19 5 19 49
Źródło: FB Okręg PZW Zamość

W dniu 1 czerwca br. na zaproszenie głównego organizatora tj. Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Roztocze” w Zamościu oraz PZW Okręg Zamość Poseł Sławomir Zawiślak,  od lat współpracujący z Wędkarzami zrzeszonymi w zamojskim Okręgu PZW, uczestniczył w XX Maratonie Browning Feeder Extreme.

Dwudniowa, jubileuszowa edycja prestiżowych zawodów przyciągnęła do miejscowości Nielisz koło Zamościa 84 drużyny wędkarskie. Łącznie ponad 250 zawodników wzięło udział w zmaganiach o puchar i atrakcyjne nagrody. Organizowany przez zamojski okręg Maraton Browning Feeder Extreme jest coraz bardziej rozpoznawalny i ceniony nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W tegorocznym maratonie udział wzięły po raz pierwszy drużyny z Czech i Niemiec. Zawody o miano najlepszych wędkarzy rozpoczęły się wczesnym rankiem w konkurencjach rozgrywanych m.in. metodą spławikową i gruntową. Zwycięzców XX Maratonu Browning Feeder Extreme wyłoniono w trzech klasyfikacjach: drużynowej, indywidualnej oraz w konkursie na największą rybę. Największy, zwycięski okaz - sandacz - ważył 2 485 g. W trakcie dwudniowej imprezy łącznie złowiono 5581,63 kg ryb. Organizatorzy zadbali o wszelkie szczegóły i detale tak aby i tegoroczna edycja odbyła się na wysokim, profesjonalnym poziomie.

Poseł Zawiślak w trakcie uroczystości rozpoczęcia zawodów podziękował zawodnikom za przyjęcie zaproszenia na zawody, życzył wspaniałej sportowej rywalizacji i podczas miłe spędzonego czasu na terenie pięknej Zamojszczyzny. W imieniu własnym ale i. zawodników pogratulował organizatorom wzorowo przygotowanej i rozpropagowanej  także  tegorocznej edycji zawodów.

Parlamentarzysta od lat wspiera także wszelkie inicjatywy na rzecz promowania wędkarstwa wśród mieszkańców naszego regionu. Okazją do promowania wędkarstwa, także wśród najmłodszych, był zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w dniu 9 czerwca br. przez Zarząd Koła Wędkarskiego „Sazan” PZW w Ulhówku „Rodzinny piknik nad wodą”. Poseł Zawiślak, jak co roku, ufundował kilkanaście zestawów nagród dla uczestników towarzyszących piknikowi konkursów.

 

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=15190.msg420992

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ NA FB OKRĘG PZW ZAMOŚĆ:
 https://www.facebook.com/pg/OPZWZamosc/photos/?tab=album&album_id=2342548282687402

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010