IMG 0612W dniu 5 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji  organizowanego od lat regionalnego konkursu matematycznego MiMaK 2019 adresowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z powiatów: Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski i Zamość. Na zaproszenie organizatorów, jak co roku, Poseł Sławomir Zawiślak uczestniczył w jego uroczystym finale.

MiMaK to jedyny tego typu konkurs, dzięki któremu uczniowie klas III mogą wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi. Jednym z jego celów jest m.in. wyłonienie najzdolniejszych uczniów w dziedzinie matematyki na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej.

Do tegorocznego finału zakwalifikowało się 39 uczniów, spośród których wyłoniono  18 laureatów konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Wśród nagród, które otrzymali podczas podsumowania laureaci i finaliści konkursu znalazły się te po raz kolejny (   już 10 ) ufundowane i osobiście wręczone przez Posła Sławomira Zawiślaka. Ww. podczas uroczystego finału podziękował nauczycielom za wspaniałą pracę edukacyjną z dziećmi a samym uczniom pogratulował wiedzy i osiągnięcia bardzo dobrych wyników w konkursie. Organizatorzy konkursu przy okazji złożonych przez parlamentarzystę podziękowań usłyszeli zapewnienie wsparcia jego kolejnych edycji.

podz lscdn mimak 2019

https://www.lscdn.pl/pl/wydarzenia/relacje/zamosc/10980,Podsumowanie-Regionalnego-Konkursu-Matematycznego-MiMaK-2019.html

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010