received 707319486815011

W piątek, 5 lutego br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w ramach wizyty na Zamojszczyźnie wspólnie z Posłem na Sejm RP Sławomirem Zawiślakiem gościli w Zespole Szkół w Krasnobrodzie. Spotkanie było okazją do rozmów z dyrekcją i nauczycielami na temat funkcjonowania szkoły m.in. po powrocie do nauczania stacjonarnego najmłodszych klas, jak i planowanego, bezpiecznego powrotu kolejnych klas uczniów. Podczas wizyty Minister Czarnek razem z posłem S. Zawiślakiem przekazali Pani Dyrektor prezent na potrzeby szkoły w postaci tablicy multimedialnej.  

Poseł Sławomir Zawiślak podziękował Ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za wizytę na Zamojszczyźnie, jednocześnie podkreślając ważność pracy polskiego systemu oświaty na rzecz kształcenia i wychowywania młodego pokolenia Polek i Polaków w aktualnych warunkach. Parlamentarzysta złożył podziękowania i gratulacje także na ręce Pani Dyrektor - skierowane do pracowników szkoły i rodziców - za bardzo dobrą i odpowiedzialną edukację dzieci i młodzieży, oraz przekazanie Panu Ministrowi spostrzeżeń dla wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań, które pozwolą uczniom, jako przyszłości naszego narodu, jeszcze pełniej rozwijać się i kształcić.

Więcej tutaj:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wizyta-ministra-edukacji-i-nauki-w-zespole-szkol-w-krasnobrodzie

https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/15096,minister-przemyslaw-czarnek-w-krasnobrodzie

https://lublin.tvp.pl/52153881/edukacja-w-pandemii-minister-czarnek-w-krasnobrodzie

received 324389638973498W programie wizyty Ministra w naszym regionie odbyło się zorganizowane w Biurze Poselskim Posła Sławomira Zawiślaka w Zamościu (ul. Piłsudskiego 27 A) spotkanie z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem Jolantą Adamczuk oraz Radnym Rady Gminy Zamość – Panem Krzysztofem Ostaszem.  Celem spotkania było zapoznanie się z obecnym funkcjonowaniem szkoły oraz przekazanie przez Ministra Czarnka i posła Zawiślaka upominku dla dzieci i młodzieży w postaci ozobota – robota edukacyjnego służącego do nauki programowania.

muzeum3Na zaproszenie posła Zawiślaka, jednocześnie pełniącego społeczną funkcję Prezesa  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Minister Edukacji i Nauki tego dnia odwiedził, będące własnością Związku, Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa ps. „Adam” w Bondyrzu. Podczas wizyty w Muzeum Minister Czarnek zapoznał się z bogatymi i unikatowymi zbiorami muzealnymi, wśród których są  m.in. egzemplarze broni, zbiory artyleryjskie, mundury i sprzęt liturgiczny, a także liczne archiwalne zdjęcia i dokumenty. Wyjątkowy gość zamieścił w pamiątkowej Kronice prowadzonej przez Kustosza Muzeum – Edmunda Sitka, wpis, w którym wyraził wdzięczność założycielowi Muzeum śp. Janowi Sitkowi, jego synowi Edmundowi oraz posłowi Sławomirowi Zawiślakowi za to piękne dzieło.

W oficjalnym wpisie Ministerstwa Edukacji i Nauki czytamy:

 „Muzeum Historyczne w Bondyrzu może być znakomitym miejscem na lekcję historii. Zachęcam nauczycieli, a także uczniów i ich rodziców do odwiedzenia tej placówki. Można to zrobić również online. To miejsce na mapie województwa lubelskiego o szczególnym znaczeniu” – podkreślił Minister Edukacji i Nauki.

Więcej tutaj:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szef-mein-odwiedzil-muzeum-ak-w-bondyrzu

https://akzamosc.pl/2021/02/05/minister-edukacji-i-nauki-przemyslaw-czarnek-odwiedzil-muzeum-historyczne-inspektoratu-zamojskiego-ak-im-stanislawa-prusa-ps-adam-w-bondyrzu/

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010