Uprzejmie informujemy, iż dnia 23 lutego br. poseł Sławomir Zawiślak razem z Radnym Rady Powiatu w Zamościu, Członkiem Zarządu Powiatu Zamojskiego Januszem Brzozowskim uczestniczyli w XVIII Sesji Rady Gminy Miączyn.

Relacja z sesji dostępna jest tutaj:

IMG 3728Podczas sesji ww. podnieśli na forum dyskusję dotyczącą fatalnego stanu dróg w gminie Miączyn, zachęcając przy tym samorząd do składania wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych. Radny Rady Powiatu w Zamościu Janusz Brzozowski przedstawił obecnym na sesji władzom gminy, radnym i pracownikom Urzędu Gminy w Miączynie informację o złożonych przez siebie do Zarządu Powiatu wnioskach o przeprowadzenie inwestycji drogowych na terenie powiatu zamojskiego, w tym kilku dotyczących dróg w gminie Miączyn. Stosowne dokumenty zostały przekazane radnym.
Poseł Sławomir Zawiślak popierający działania Radnego Brzozowskiego, po przedstawieniu dużych możliwości, zachęcał obecnego na sesji Wójta Gminy Miączyn, członków władz i radnych do większej aktywności w składaniu pisemnych wniosków na pozyskanie środków zewnętrznych, które są szansą m.in. na poprawę stanu dróg i przez to bezpieczeństwa korzystających z ruchu drogowego mieszkańców gminy i regionu. IMG 3727 Parlamentarzysta wraz z radnym podał liczne przykłady pozyskania ww. zewnętrznych funduszy (w tym dużych rządowych) przez władze powiatu, jak i władze jego poszczególnych gmin. Jednocześnie powołując się na swoje deklaracje także uczestniczącego w spotkaniu z mieszkańcami w Poddabrowie w lutym 2020 r. posła, obecnego Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, ponownie zadeklarował chęć współpracy i swoje pełne poparcie dla podjętych przez samorząd projektów.

Więcej na ten temat tutaj:
https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/19692,droga-o-charakterze-politycznym

W toku podjętej dyskusji, także w odpowiedzi na pytania Wójta Gminy, Radnych poruszone zostały inne ważne dla mieszkańców kwestie m.in. temat likwidacji części gminnych szkół.
Podczas wizyty poseł Sławomir Zawiślak spotkał się także z Radnymi PiS Rady Gminy Miączyn oraz Ryszardem Jaronim - społecznikiem, reprezentującym m.in. NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010