Szpital jpII zamość

W związku z toczącą się aktualnie w lokalnych mediach dyskusją na temat zmian na stanowisku dyrektora w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przypominamy podjętą — jeszcze w ubiegłym roku — pisemną interwencję poselską Posła S. Zawiślaka, podnoszącą przykłady niekorzystnej działalności ww. jednostki organizacyjnej służby zdrowia. Sprawa zainteresowania się przez parlamentarzystę, będącego członkiem Rady Społecznej Szpitala, zgłaszanymi przez personel medyczny i mieszkańców regionu niepokojącymi przykładami zarządzania ww. placówką została też opisana w lokalnych mediach.

https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/121332/nowy-dyrektor-czyli-stan-przedzawalowy-opanow.html

https://www.facebook.com/tygodnik.zamojski/posts/382456840553835

O podjętej interwencji, problemach z funkcjonowaniem szpitala papieskiego poseł S. Zawiślak poinformował także właściciela tj. władze samorządowe województwa lubelskiego, które dzięki wyspecjalizowanemu personelowi, dobremu zarządzaniu przez długie lata cieszyły się wysoko cenioną pracą placówki. Szpital zajmował wysokie miejsca w krajowych rankingach medycznych, cieszył się dobrą opinią pacjentów chętnie korzystających z jego usług.

Interwencja Szpital JPII 2021 1  Interwencja Szpital JPII 2021 2

Poseł S. Zawiślak liczy, że nowo powołany dyrektor zdoła przywrócić oczekiwany przez mieszkańców Zamojszczyzny, województwa lubelskiego i pacjentów z terenu kraju poziom i zakres pracy placówki. Jednocześnie Parlamentarzysta wierzy, że władze samorządowe, mając na względzie dobro korzystających z leczenia w tej jednostce służby zdrowia, będą baczniej interesowały się funkcjonowaniem szpitala, przywrócona zostanie pełna oferta usług medycznych, dodatkowo zadbają o właściwe zabezpieczenie finansowe jego działalności, co umożliwi nawet jego rozwój.

tz2022 1

tz2022 2

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010