Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie — udział w spotkaniu, którego celem było rozwiązanie problemów związanych z projektowanymi w regionie inwestycjami kolejowymi, realizowanymi w ramach projektu Centralny Port Komunikacyjny. Spotkanie odbyło się z inicjatywy poseł T. Hałas, z którą w tej sprawie od dłuższego czasu współpracuję, mając wspólny kontakt z zainteresowanymi sprawą mieszkańcami regionu. Dążąc do organizacji rzetelnej dyskusji w ww. temacie, podjęliśmy taką samą decyzję podczas głosowania nad projektem ustawy z dnia 7 lipca 2021 r. o gospodarce nieruchomościami oraz innych ustaw.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Pełnomocnik CPK — Minister Marcin Horała (też eksperci CPK), Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, samorządowcy oraz strona społeczna, reprezentująca komitety protestacyjne z naszego regionu. Stanowisko jednego Komitetu Protestacyjnego, który nie przyjął zaproszenia, zostało przekazane Ministrowi M. Horale.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia, merytoryczną dyskusję. Mamy nadzieję, że spotkanie przybliżyło stronie ministerialnej wszystkie społeczne wątpliwości, co w efekcie przyniesie przedstawienie mieszkańcom akceptowalnych przez stronę społeczną rozwiązań.

 

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010