DSC 0546W dniu 20  kwietnia 2018 roku poseł S. Zawiślak miał przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim była Gala podsumowująca dotychczasową działalność projektu społecznego „Nie Jestem Byle Kim”. Uroczystość odbyła się w Zamojskim Domu Kultury. W wydarzeniu udział wzięło ponad 300 osób. Młodzi twórcy: Justyna Nadłonek, Barbara PtakDominik Dębiński w trakcie spotkania opowiedzieli o początkach projektu, przypomnieli najważniejsze założenia autorskiego projektu oraz podsumowali  niemal pół roku działań, w które zaangażowanych było blisko 2 tys. osób.

Swój autorski projekt licealiści I LO w Zamościu opracowali w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Nie jest to zwykły konkurs bowiem biorący w nim udział młodzi ludzie muszą wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Zadaniem uczestników było opracowanie i przeprowadzenie projektu społecznego służącego najbliższemu otoczeniu. Swój pomysł trójka zamojskich licealistów  realizowała m.in. poprzez organizację warsztatów i wykładów dla szkół ponadgimnazjalnych oraz prowadzenie fanpage'ów na portalach społecznościowych takich jak Facebook i Instagram. Szczegółowymi celami projektu były działania zmierzające do zwiększenia samooceny młodzieży, nauki technik zwiększania pewności siebie, nauki podejmowania decyzji oraz odnalezienia własnych pasji, czyli trudności, z którymi na co dzień mierzą się młodzi ludzie.

Poseł jako sponsor miał możliwość włączenia się w realizację ambitnych zamierzeń twórczej młodzieży, wspierając finansowo tak ważny, bo służący młodym ludziom projekt. Licealiści udowadniają, że wartościowy jest każdy człowiek. Wykorzystywanie potencjału, rozbudzanie nowych zainteresowań, podnoszenie pewności siebie i wiara we własne możliwości to ważne cele w pracy z młodzieżą. Tytuł projektu „Nie Jestem Byle Kim” powinien stać się przesłaniem i inspiracją dla wielu młodych ludzi wkraczających dopiero w dorosłe życie.

Gala była również doskonałą okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w niniejszy projekt. Poseł  Zawiślak  wręczył młodym  twórcom listy gratulacyjne, a sam został także doceniony przez bohaterów gali za swój wkład i uhonorowany pisemnym podziękowaniem za wsparcie  projektu.

Galę uświetnili goście specjalni. Ludzie, którzy osiągnęli już swój sukces i mogą stanowić przykład dla młodych ludzi, to Paulina Mikuła - youtuberka popularyzująca wiedzę o języku polskim, Lech Nitecki - założyciel i właściciel sklepu internetowego Ogrodosfera, oraz Michał Zachwieja - zawodowy fotograf współpracujący ze światowej klasy markami odzieżowymi.

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010