IMG 6565W dniu 4 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 SP w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji regionalnego konkursu matematycznego MiMaK dla uczniów klas III szkół podstawowych z powiatów Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lub. i Zamość.

 Od wielu lat, dzięki inicjatywie organizatorów tj. zamojskiego oddziału LSCDN i SP Nr 3 w Tomaszowie Lub., najmłodsi uczniowie mogą wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi a także wypromować swoją szkołę w środowisku. Konkurs ma na celu m.in. rozwijanie uzdolnień matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów w dziedzinie matematyki na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło około 3 tyś. uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie działania Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu. Do finału zakwalifikowało się 94 uczniów, spośród których wyłoniono 37 laureatów konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

Wśród nagród, które otrzymali podczas finału laureaci konkursu znalazły się po raz kolejny ufundowane i osobiście wręczone przez Posła Sławomira Zawiślaka, który podczas uroczystego finału podziękował nauczycielom za wspaniałą pracę edukacyjną z dziećmi a samym uczniom pogratulował wiedzy i osiągniętych bardzo dobrych wyników w konkursie.

Organizatorzy konkursu przy okazji złożonych przez posła podziękowań za owocny trud organizacji konkursu usłyszeli zapewnienie wsparcia jego przyszłorocznej edycji.

podz lscdn mimak 2018

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010