1 marca, po półtorarocznej przerwie, z Zamościa odjadą pociągi. PKP Intercity zaproponowało jedno połączenie kolejowe. Kurs Zamość - Zielona Góra będzie trwał 16 godzin. Czy takie rozwiązanie możemy uznać za sukces?

 

W związku z faktem, iż  od 1 września 2009r. Ministerstwo Infrastruktury  oraz podległa mu spółka PKP Intercity S.A. zlikwidowały wszystkie pasażerskie połączenia kolejowe z Zamościem i Zamojszczyzną, przy zauważalnej bierności ważnych osób i środowisk reprezentujących Zamojszczyznę, aprobujących w/w niekorzystną decyzję, rozwiązanie, aby od 1 marca b.r. kurował pociąg Zamość –Zielona Góra, należy uznać za niewielki, spóźniony, ale  jednak sukces.  

Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować Grupie Obrony Kolei na Roztoczu, mediom, kolejarzom oraz wszystkim tym, którzy bardzo mocno podnosili ten problem oraz inspirowali także mnie do coraz to nowych działań poselskich w tym zakresie. Dziękuję także tym, którzy później poparli słuszny protest mieszkańców Zamojszczyzny.

W chwili obecnej istotnym jest, aby władze Zamojszczyzny, media, my sami domagali się od władz PKP Intercity S.A. bardzo aktywnych działań marketingowych w celu poinformowania opinii publicznej o kursującym pociągu Zamość-Zielona Góra. Mam nadzieję, w kontekście zbliżającego się okresu wakacyjnego i wyborów politycznych, że ten pociąg będzie nadal kursował. Wobec licznych sygnałów, iż w/w pociąg nie jest właściwie promowany, podjąłem już stosowne czynności poselskie.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010