17 lutego br. o godzinie 11.00 odbędzie się protest rolników w Starych Królach. Dzień później rolnicy będą protestować w Hucie Turobińskiej.

Odpowiadając na apele protestujących rolników, podnoszone podczas odbytej już blokady drogi w Starych Królach oraz poniedziałkowego zebrania organizacyjnego n/t nowego protestu odbytego w Tarnogrodzie apelujemy do wszystkich wójtów, burmistrzów i pozostałych samorządowców do wsparcia protestu rolników w ich nierównej walce z niszczącą polskie rolnictwo polityką rządu PO-PSL. Szczególnie zapraszamy do udziału w proteście samorządowców z PSL-u, którzy mając dobre kontakty z władzami swojej partii namawiali rolników żeby głosowali na ich ugrupowanie polityczne. Oczekujemy, że w trakcie spotkania z rolnikami w/w samorządowcy poznając postulaty rolników przekażą je swoim partyjnym kolegom dla ich skutecznej realizacji i w efekcie zadbania o godne warunki życia dla ciężko pracujących i nieszanowanych rolników.

Zapraszamy do skutecznego poparcia rolników również Panią poseł Genowefę Tokarską (PSL), która jako mieszkanka naszej ziemi reprezentuje partię, która praktycznie od 1945r. prawie bez przerwy uczestniczy w rządzeniu naszym krajem i- jak podnoszą jej władze - troszczy się o rolnictwo zatem i odpowiada za politykę dotyczą polskiej wsi. Wchodząc w skład także aktualnie rządzącej większości rządowej przedstawiciele PSL - obejmujący ważne stanowiska w państwie - decydują o wprowadzaniu rozwiązań dotyczących rolnictwa w kraju oraz odpowiadają za obronę interesów polskich rolników w Unii Europejskiej. Należy się zgodzić z wnioskami protestujących rolników, że obecna zapaść ekonomiczna polskiego rolnictwa to wynik wprowadzania nieudanych rozwiązań oraz braku skuteczności działań w obronie interesów polskiej wsi na forum Unii Europejskiej. Razem powinniśmy ten niekorzystny fakt zmienić dla dobra Polski i mieszkańców wsi.

Zapraszamy na protest również przedstawicieli lokalnej Platformy Obywatelskiej, w tym szefową biłgorajskich struktur Panią Zofię Woźnicę, która wspólnie z PSL współrządzi w Sejmiku Województwa Lubelskiego i reprezentuje na naszej ziemi drugiego, sprawującego władzę w naszym kraju decyzyjnego koalicjanta. Liczymy takźe na wsparcie rolników i skuteczne zaangażowanie się w sprawy polskiej wsi ze strony posła Mariusza Grada ( PO).
|Szanowni Samorządowcy, nasi rolnicy zasługują na to by im pomóc. Oni liczą na nasze wsparcie bo to oni nas wybierają. W tych trudnych chwilach trzeba wykazać się solidarnością, zwłaszcza że większość z Was wywodzi się ze wsi, a nasi ojcowie, dziadowie i pradziadowie zawsze walczyli o polską ziemię, dlatego teraz pomóżmy rolnikom by nie zostali zniszczeni przez tak fatalną politykę rządu PO- PSL. Rolnicy liczą na Was dlatego nie uciekajcie szczególnie od odpowiedzialności za poczynania Waszych kolegów z koalicji PO-PSL, nie udawajcie opozycji, którą zdecydowanie nie jesteście i przyczyńcie się do skutecznej realizacji rolniczych postulatów u rządu PO-PSL.

Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm RP
Agata Borowiec, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego
Andrzej Kozina, Piotr Olszówka Radni Rady Powiatu Biłgorajskiego

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010