Lubelszczyzna potrzebuje przyspieszenia gospodarczego, potrzebuje rozwoju, potrzebuje zmian. To jedyny sposób na to, by poziom życia mieszkańców Województwa Lubelskiego mógł się wyraźnie podnieść. Jesteśmy jednym z najuboższych regionów w Polsce i Unii Europejskiej. Warto przypomnieć przy tym, że w tym właśnie najuboższym regionie rządzą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy. Efekty ich rządów, jakie są, każdy widzi.

Czas na zmiany, nie tylko kadrowe, ale przede wszystkim zmiany dotyczące kierunków politycznych i sposobu rządzenia.

 

Prawo i Sprawiedliwość, jako jedyne ugrupowanie polityczne, ma program samorządowy dla Polski, stawiający na politykę równomiernego rozwoju kraju, politykę, która pozwoli na cywilizacyjny skok wschodnim regionom naszego kraju, w tym Lubelszczyźnie. Mamy również program samorządowy dla Województwa Lubelskiego, w którym nie zapominamy o potrzebach tych regionów Lubelszczyzny, które potrzebują przebudzenia i szybkiej ścieżki rozwoju gospodarczego. Taki program niezbędnych zmian mamy także dla Zamościa.

W Zamościu od 8 lat rządzi Prezydent, który dzięki środkom unijnym wyremontował co prawda znaczną część zamojskiej starówki, ale który zupełnie zapomniał o mieszkańcach Zamościa. Prezydent, który przez 8 lat uczynił bardzo niewiele, by Zamość mógł się rozwijać gospodarczo. A od tego przecież zależy poziom życia Zamościan.

W Zamościu nie ma pracy. W Zamościu płace są skandalicznie niskie. Infrastruktura drogowa Zamościa jest w wielu miejscach w opłakanym stanie. W Zamościu nie ma nowych inwestorów tworzących stabilne i dobre miejsca pracy. I nie chodzi tu o inwestorów wznoszących kolejne supermarkety i galerie handlowe!!! Jaką pracę i płacę oferują tacy inwestorzy? Skandaliczną, a przy tym niszczą rodzime kupiectwo.

Trzeba zadbać o promocję gospodarczą Zamościa i regionu. Czas skończyć z mitem, że oto Zamość i region mogą utrzymywać się z turystyki.

Trzeba zadbać o miejscowych kupców. Czas skończyć z ułatwianiem wznoszenia nowych hipermarketów.

Trzeba zadbać o rodziny Zamościa i regionu. Czas na wprowadzenie „becikowego” samorządowego.

Czas skończyć z nierealistycznym planowaniem budżetowym. Trzeba mądrze i równomiernie inwestować w każdej części Zamościa.

Czas skończyć z polityką PR-u. Trzeba po prostu wziąć się do roboty.

W Prawie i Sprawiedliwości nie ma miejsca na „podchody”, „wygryzanie” itp. U nas po prostu albo się pracuje, otwierając się przy tym na współpracę z różnymi środowiskami, którym leży na sercu dobro Polski, dobro naszego regionu i miasta, albo niestety nie jest się w szeregach naszej partii.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010