Za jedno z priorytetowych działań poseł Sławomir Zawiślak uznał przywrócenie dla mieszkańców naszego regionu połączeń kolejowych. Przez długi czas, tzw. ściana wschodnia była pozbawiona komunikacji kolejowej z największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Sytuacja ta była niedopuszczalna, szczególnie biorąc pod uwagę stan infrastruktury drogowej w naszym regionie. Doprowadzało to do dalszego pogłębiania się różnic między regionami położonymi na wschodzie, a centrum i zachodem Polski.

W wyniku interwencji podejmowanych przez posła także razem z samorządowcami Zamojszczyzny, przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń w tym m.in. Grupy Obrony Kolei na Roztoczu, z dniem 1 marca 2011r. zostało przywrócone połączenie na trasie Zamość- Zielona Góra; Zielona Góra-Zamość przez m. in. Rzeszów, Kraków i Wrocław, dając możliwość dojazdu do miast, które są ważnymi ośrodkami naukowymi i kulturalnymi.            

Przywrócenie w/w połączeń to jednak nie koniec pracy i działań posła Zawiślaka w tej sprawie. Już na początku 2011r. wraz z posłami z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość poseł skierował do Ministra Infrastruktury Pana Cezarego Grabarczyka interpelację poselską  w sprawie planowanej od 1 marca 2011 r. korekty połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę PKP InterCity, ze szczególnym uwzględnieniem linii nr 7 Warszawa-Dorohusk oraz Zamojszczyzny i Roztocza.

            Mimo satysfakcji mieszkańców z możliwości skorzystania z połączeń kolejowych, pojawiły się obawy z faktu braku podjęcia przez spółkę PKP Intercity odpowiednich działań promocyjnych, mogących przyczynić się do zwiększenia chęci skorzystania ze świadczonych usług kolejowych. W związku z tym poseł dnia 28.02.2011r. przesłał stosowne pismo interwencyjne do p.o. Prezesa Zarządu PKP Intercity Pani Lucyny Krawczyk w przedmiotowej sprawie.

            Poseł nieustannie, także poprzez konsultacje ze specjalistami i liczne spotkania z mieszkańcami regionu, podejmuje kolejne interwencje, które mają na celu wyeliminować problemy, utrudniające podróż pociągami. Dnia 1 czerwca 2011r. skierował pismo do Prezesa Zarządu PKP Intercity Pana Janusza Malinowskiego w sprawie rozważenia możliwości rozszerzenia oferty na odcinku Zamość-Rzeszów o tzw. „Bilet Rewelacyjny”, podobnie jak ma to miejsce na odcinku Rzeszów – Wrocław. Poseł w swoim piśmie złożył również propozycję polegającą na możliwości, aby oferta „Bilet Podróżnika” oraz oferta „Bilet Weekendowy” były dostępne na pociągach, a sama sprzedaż odbywała się przy pomocy terminali mobilnych.   

Poseł interweniował także u Prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pana Zbigniewa Szafrańskiego w spr. stanu infrastruktury na linii kolejowej nr 71 Ocice-Rzeszów Główny.  Chodzi głównie o doprowadzenie do prawidłowego funkcjonowania samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, co umożliwiłoby skrócenie przejazdu pociągu.

            Poseł dziękuje za wszystkie słowa wdzięczności i uznania za podjęcie działań o przywrócenie połączeń kolejowych z Zamościem i Zamojszczyzną. Jednocześnie zapewnia, iż  w dalszym ciągu będzie kontynuował czynności w celu polepszenia, przyspieszenia, ale także uczynienia tańszymi podróżowanie pociągami w naszym regionie.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010