Dnia 7 września 2013r., na zaproszenie posła Sławomira Zawiślaka oraz struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości gościł z wizytą na Zamojszczyźnie Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości poseł na Sejm RP Mariusz Błaszczak.
Spotkania z mieszkańcami naszego regionu odbyły się: - w Hrubieszowie o godz. 14.00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury, - w Tomaszowie Lubelskim o godz. 17.30 w sali Tomaszowskiego Domu Kultury,  -w Zamościu o godz. 19.30 w sali Centrum Konferencyjno-Hotelowego Alex.
Na spotkaniu w Hrubieszowie, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób Przewodniczący KP PiS mówił m.in. problemach, z jakimi muszą borykać się mieszkańcy takich regionów jak miasto Hrubieszów i powiat hrubieszowski, tj. charakteryzujących się wysokim bezrobociem, brakiem perspektyw rozpoczęcia życia zawodowego i rodzinnego.  W swoim wystąpieniu zauważył bardzo niekorzystną tendencję likwidowania niewielkich, rodzinnych  firm usługowych działających m.in. w handlu, które w nierównej konkurencji z  dużymi korporacjami i marketami, przy braku wsparcia obecnego koalicyjnego rządu PO-PSL, upadają co skutkuje  dalszym wzrostem bezrobocia. Dlatego też Przewodniczący M. Błaszczak wskazywał na konieczność wprowadzenia odpowiednich uregulowań prawnych, które umożliwiłyby wprowadzenie opodatkowania dużych sieci handlowych podatkiem obrotowym. Spowodowałoby to, z jednej strony większy wpływ do budżetu państwa większej ilości środków finansowych, które można by następnie przeznaczyć na ważne cele społeczne czy gospodarcze; z drugiej strony stanowiłoby to swego rodzaju wyrównanie obciążeń fiskalnych, jakie w nadmiernym stopniu nakładane są na małe i średnie firmy polskie.  Przewodniczący M. Błaszczak podnosił także zauważalny w naszym kraju problem emigracji młodych Polaków do krajów zachodnioeuropejskich w poszukiwaniu pracy. Podkreślał w tym kontekście brak jakichkolwiek skutecznych działań ze strony obecnego rządu PO-PSL,  na rzecz wspierania przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia Polek i Polaków.
W trakcie wszystkich spotkań zostały przedstawione przykłady projektów ustaw przygotowanych przez KP PiS dla rozwiązania problemów gospodarczych i społecznych  naszego kraju oraz elementy aktualizowanego systematycznie programu gospodarczego i rolnego Prawa i  Sprawiedliwości.
Na spotkaniu z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego -w którym uczestniczyło ok. 150 osób- Przewodniczący KP PiS poseł Mariusz Błaszczak, w pierwszej jego części wystąpienia scharakteryzował aktualną sytuację społeczno-polityczną w Polsce, podał przykłady opinii PiS w ważnych kwestiach społecznych oraz przypomniał elementy realizowanego programu rządu Jarosława Kaczyńskiego w tym dotyczące miasta Tomaszowa Lubelskiego.
Stwierdził m.in., że to za rządów PiS na liście przyjętych do realizacji ważnych projektów infrastrukturalnych i gospodarczych znalazł się wstrzymany przez rząd PO- PSL plan budowy obwodnicy Tomaszowa Lububelskiego.
W czasie spotkania mieszkańcy Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego pytali również Pana Przewodniczącego o ocenę koalicji PO-PSL, szansę na likwidację gimnazjów, uczestnictwo członków PiS w manifestacji organizowanej m.in. przez NSZZ Solidarność, opinie PiS n/t ochrony przed wyprzedażą lasów państwowych i wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców, możliwość współpracy z Solidarną Polską, realizacji programu rolnego PiS.
W czasie spotkania z mieszkańcami Zamościa i powiatu zamojskiego- w którym uczestniczyło około 300 osób-  Przewodniczący KP PiS poddał słusznej i druzgocącej krytyce obecny rząd PO-PSL oraz przekonywał, że warto i trzeba oddawać głos w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość.
Nasz gość zwracał uwagę na potrzebę likwidacji NFZ, skoro jest tak niewydolną instytucją; zaproponował powrót do sprawdzonego systemu edukacji: ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum; podkreślał nieudolność obecnej władzy, która dba przede wszystkim o własne i korporacyjne interesy. Mówił: „ Dziś nie ma pieniędzy na lekarzy, szkoły, naukę, a jest na koncert Madonny na Stadionie Narodowym czy drogie krzesła do Ministerstwa Spraw Zagranicznych (kosztowały 13 tys. zł za 1 sztukę). W Polsce nie ma prawdziwego gospodarza".
Wskazywał, że polityka rządu PO-PSL jest również nieskuteczna w odniesieniu do rolnictwa. Najlepszym tego przykładem jest m.in. bezradność Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie niskich cen skupu płodów rolnych, czy znacząco niższe środki dla Polski  nieskutecznie wynegocjowane na Wspólną Politykę Rolną w budżecie UE na lata 2014-2020.
Warto podkreślić, iż poseł Błaszczak na każdym ze spotkań podnosił, iż Prawo i Sprawiedliwość będzie zabiegało, żeby województwo lubelskie mogło rozwijać się znacznie szybciej i efektywniej, co zgodne jest z koncepcją PiS polegającą na zrównoważonym rozwoju naszego kraju.
Przewodniczący KP PiS poseł Mariusz Błaszczak mówił: „ Tę władzę należy zmienić. Objeżdżamy teraz Polskę, by pokazać, że PiS ma program i pomysł, by Polskę zmienić i odsunąć szkodników od władzy".

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010