Poseł Sławomir Zawiślak, podobnie jak pozostali posłowie z KP PiS na znak solidarności z protestującymi od dwóch dni związkowcami, obywatelami naszego kraju nie wziął udziału w dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, w czasie którego była głosowana m.in. nowelizacja ustawy budżetowej. Udał się wraz z innymi posłami PiS pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie zebrali się protestujący. Wcześniej parlamentarzyści PiS złożyli kwiaty przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele pw. św. Stanisława Kostki.
W załączeniu:
1. Uchwała Klubu Parlamentarnego PiS dot. protestu pracowników Czytaj->
2. Artykuł z Wirtualnej Polski .pl Czytaj->

Poniżej tekst ze strony pis.org.pl
„Chcemy wyrazić solidarność w tymi, którzy mają dość Polski bez pracy, Polski, w której króluje nadużycie i nie ma praworządności8 - mówił w piątek Prezes PiS Jarosław Kaczyński przed kancelarią premiera, gdzie zebrali się związkowcy protestujący w Warszawie.

„Przychodzimy dlatego, że chcemy wyrazić solidarność z tymi, którzy mają już dość Polski bez pracy, tu solidarność z bezrobotnymi, tymi którzy wyjechali” - mówił Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że PiS solidaryzuje się z tymi, którzy „mają dość Polski bez mieszkań, w której nie rodzą się w stosownej ilości dzieci, Polski, w której króluje nadużycie, w której nie można załatwić dla zwykłego obywatela najprostszych spraw, Polski oligarchicznej, gdzie nie ma równości, nie ma praworządności, gdzie właściwie każdy zwykły przeciętny obywatel cierpi z powodu ogromnej niesprawności państwa”.

„Ale przede wszystkim z powodu tego, że to nie jest państwo dla wszystkich, to nie jest państwo prawdziwie demokratyczne, państwo, które ma służyć” - mówił Jarosław Kaczyński.

Według lidera PiS prawa pracowników w Polsce są obecnie łamane. Jak mówił, podwyższa się im wiek emerytalny, zmienia się reguły czasu pracy w ten sposób, że pracownik w istocie traci „wszystko, co było zdobyczą już nie dziesięciolecia, a ostatniego przeszło stulecia, jeśli chodzi o czas pracy właśnie”.

PiS zbojkotował piątkowe posiedzenie Sejmu, w geście - jak uzasadniali politycy tej partii - ze związkowcami protestującym w Warszawie przeciwko polityce rządu. Rano klub PiS obradował poza gmachem Sejmu, po południu politycy PiS zebrali się przed kancelarią premiera.
JS/PAP

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010