Uprzejmie informujemy, że poseł Sławomir Zawiślak przyjął zaproszenie Prezesa Polskiego Związku Działkowców Pana Eugeniusza Konrackiego i dnia 10 października br., jako jeden z przedstawicieli Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył  w zorganizowanej przez gmachem Sejmu RP ogólnopolskiej manifestacji działkowców „ Tylko razem obronimy ogrody działkowe".
Celem protestu było m.in. zamanifestowanie poparcia dla zgłoszonego obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych i wyrażenie sprzeciwu wobec niekorzystnych dla działkowców zapisów zawartych w projekcie złożonym przez posłów Platformy Obywatelaskiej. Informujemy, że poseł S. Zawiślak głosował przeciwko w/w projektowi PO, który jednak poparty przez posłów koalicji rządzącej w tym i PSL nie został odrzucony w I czytaniu.
Należy podkreślić, iż poseł jest głęboko zainteresowany problemami nurtującymi środowisko działkowców. W ramach prowadzonej pracy poselskiej poseł spotyka się z działkowcami i tak w ostatnim okresie czasu:
- 21 kwietnia br., na zaproszenie członków Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. B. Leśmiana w Zamościu, poseł uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami środowiska działkowców - mieszkańcami Zamościa (ROD -  sala Domu Działkowca w Zamościu),
-  21 września br., na zaproszenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Lublinie oraz Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. „Rubierz " " Semafor  ", i " Transportowiec " w Hrubieszowie poseł wziął udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 30 lecia powstania w/w ogrodów i Rejonowym Dniu Działkowca.
Wg posła ogrody działkowe od lat są ważnym elementem krajobrazu miejskich aglomeracji, miast. Dzięki prawnym zapisom bardzo liczni obywatele naszego kraju mają  możliwość posiadania i uprawiania działek. Jest to niewątpliwa społeczna korzyść umożliwiająca nie tylko pozyskiwanie płodów rolnych. Dzięki działce możliwe są także: czynna rekreacja, wypoczynek, czy wreszcie możliwość spotkania w gronie działkowców, ich rodzin i znajomych,  istotna zwłaszcza w okresie przeżywania tzw. jesieni życia.

Zobacz zdjęcia

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010