Poseł Sławomir Zawiślak podpisał się pod wnioskiem w sprawie utworzenia stałego przejścia granicznego w Porcie Lotniczym Lublin, jaki został skierowany przez posłów reprezentantów Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego do Ministra Spraw Wewnętrznych Pana Bartłomieja Sienkiewicza.
W chwili obecnej Port Lotniczy w Lublinie nie posiada stałego przejścia granicznego. Dlatego też, aby podróżni mogli dokonać odprawy, na teren lotniska w Świdniku musi przyjeżdżać Straż Graniczna.
Realizacja w/w postulatu spowodowałaby, iż loty stałyby się bardziej regularne, odprawy mogłyby odbywać się szybko i sprawnie, bardziej rozwinąłby się segment lotów biznesowych; co więcej, umożliwiłaby perspektywę rozwoju lotów do naszych wschodnich sąsiadów, awans gospodarczy mieszkańców naszego regionu, ale przede wszystkim rozwój samego lotniska, które powstało staraniem lokalnych samorządów.
Poseł ma nadzieję, że Minister Spraw Wewnętrznych Pan Bartłomiej Sienkiewicz pozytywnie ustosunkuje się do przedłożonego wniosku, co być może pozwoli na m.in. pozyskanie nowych inwestorów, a turystom i mieszkańcom Lubelszczyzny da szansę na uzyskanie jeszcze lepszej, sprawniejszej komunikacji lotniczej.

Uprzejmie informujemy, iż w czasie wizyty w Lublinie Minister Spraw Wewętrznych  Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że w najbliższym czasie ukaże się nowelizacja rozporządzenia, na mocy którego w Porcie Lotniczym Lublin odprawy podróżnych będą się odbywać do północy, w dalszej perspektywnie być może całodobowo.

Czytaj->

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131205/LUBLIN/131209742

Źródło Dziennik Wschodni

 

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010