Uprzejmie informujemy, iż dnia 11 grudnia 2013r. w trakcie  56. posiedzenia Sejmu RP poseł Sławomir Zawiślak, wziął udział w debacie nad projektem budżetu Państwa na 2014r., zabierając głos podniósł problem planowanego drastycznego zmniejszenia środków finansowych z przeznaczeniem na budowę, przebudowę oraz remonty dróg powiatowychti gminnych.

Należy wskazać, że, jak informują media, obecny rząd zamierza w bardzo znaczący sposób zredukować, przewidziane na lata 2012–2015, dotacje na tzw. schetynówki, czyli drogi lokalne. Jak wyliczają eksperci uda się wybudować lub zmodernizować nie – jak planowano – 2,4 tys. km dróg, ale tylko około 600 km. Warto dodać, że to koalicja PO-PSL zmniejszyła o 75 proc. środki budżetu państwa przeznaczone w 2014r. na ważny dla mieszkańców i samorządów Narodowy Plan Budowy Dróg Lokalnych.

Informujemy dodatkowo, iż oprócz w.w wystąpienia, poseł dnia 7 listopada br. skierował interpelację poselską do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zmniejszenia środków finansowych przeznaczonych pod budowę, przebudowę oraz remonty dróg powiatowych i gminnych- w załączeniu.

Czytaj interpelację->

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010