W Dzień Wszystkich Świętych, podobnie jak przez ostatnie kilka lat, poseł Sławomir Zawiślak uczestniczył w kweście na rzecz odnowienia nagrobków Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Oprócz posła, wśród kwestujących, znaleźli się m.in. samorządowcy, ludzie nauki, kultury, dziennikarze, reprezentanci innych poważanych społecznie środowisk.

Hojność mieszkańców miasta Zamościa i regionu sprawiła, iż w tym roku, według komunikatu Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, w czasie VII już kwesty, udało się zebrać rekordowe ponad 18 tys. zł. Zebrane fundusze posłużą najprawdopodobniej do odnowienia 3 lub 4 zniszczonych a wartościowych pomników, po wcześniejszym ich wytypowaniu przez komisję historyczną SKOCP, zatwierdzeniu przez zarząd komitetu i poczynieniu stosownych uzgodnień z konserwatorem, wykonawcą i parafią katedralną w Zamościu.

Poseł serdecznie dziękuje mieszkańcom Zamościa, regionu, wszystkim ofiarodawcom za okazane serce, szczodrobliwość i hojność i zaprasza już dzisiaj na kolejną przyszłoroczną kwestę.

Czytaj->

Czytaj->

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010