Poseł, biorąc pod uwagę pogłębiający się kryzys, a co za tym idzie pojawiające się trudności w zakresie otwierania i przenoszenia działalności gospodarczej, postanowił złożyć interpelację w sprawie przeciwdziałania podstępom i oszustwom dokonywanym przez nieuczciwych przedsiębiorców na szkodę nowo powstałych firm.

    To już kolejna interwencja w podobnej sprawie. Poseł został poinformowany o działalności kilku podmiotów gospodarczych, które wykorzystując niewiedzę przedsiębiorców, którzy dopiero co dokonali wpisu do Ewidencji CEIDG, podstępem wyłudzają od nich dodatkowe pieniądze, na nieuzasadnione opłaty.

    Przedsiębiorcy ci wysyłają do nowo zapisanych w CEIDG firm pisma, w których informują o opłacie za rzekome pozostawanie w rejestrze przedsiębiorców w taki sposób, jakby to pismo pochodziło od organów państwowych.

    Pokrzywdzeni zgłaszali się do organów ścigania oraz wytaczają nieuczciwym przedsiębiorcom postępowania cywilne o odszkodowania.

    W odpowiedzi na interpelację Minister Gospodarki zasugerował, że będzie wkrótce wprowadzany projekt zmian systemowych, na mocy którego to projektu przedsiębiorcy-osoby fizyczne zostaną częściowo objęte ochroną UOKiK. Poseł nadal się sprawie przygląda i będzie dążył do jej jednoznacznego wyjaśnienia.

Czytaj interpelację->

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010