W dniu 17 maja br. na zaproszenie Posła Sławomira Zawiślaka w Aleksandrowie, pow. biłgorajski gościł Poseł na Sejm RP, profesor doktor habilitowany Jan Szyszko - były Minister Środowiska w rządzie PiS. Tematem przewodnim spotkania z prof. była aktualna sytuacja społeczno- gospodarcza Polski oraz zagrożenie prywatyzacyjne polskich lasów państwowych. Poseł J. Szyszko zwrócił szczególną uwagę na działania władz rządowych, które zmierzają do tego, by zdestabilizować lasy państwowe i ich pozycję finansową. Stwierdził także, że obecnie rząd zmierza do katastrofy gospodarczej dlatego mając kapitał w postaci -będących własnością wszystkich Polaków- polskich lasów, próbuje załatać dziurę budżetową. Na spotkaniu omówione zostały także negatywne skutki przyjęcia tzw. pakietu klimatycznego.

Na zakończenie spotkania były minister dziękował mieszkańcom za aktywny udział i pomoc w podjętej przez niego a wspartej przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwośćakcji obrony polskich lasów.

W zainicjowaną przez Posła Jana Szyszko akcję zbierania podpisów za przeprowadzeniem referendum  w sprawie obrony dotychczasowego modelu funkcjonowania Lasów Państwowych i polskiej ziemii czynnie włączył się Poseł Sławomir Zawiślak. W jej wyniku na terenie Zamojszczyzny zebrano i przekazano prof. J. Szyszko około 10 tys. podpisów będących wyrazem sprzeciwu wobec zapisów ustawy z 24 stycznia 2014r.  Dlatego do w/w podziękowań prof. Szyszki za tak skuteczne wsparcie akcji dołączył się także poseł S. Zawiślak, który w sprawie obrony lasów wraz z parlamenentarzystami wydawał podnoszące problem oświadczenia prasowe.

W czasie spotkań prof. Szyszko ponadto zauważył wielką wagę zbliżających się wyborów do PE, i zaapelował o wzięciew nich udziału. Poparł listę Prawa i Sprawiedliwości, w tym także kandydującego do PE posła Sławomira Zawiślaka.

Tego dnia podobne spotkania odbyły się także w Zamościu i Zwierzyńcu.

Spotkania posła S. Zawiślaka i prof. J. Szyszko z wyborcami  odbyły się w:

- Zamościu, godz.13:00, sala Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak", ul. Wyszyńskiego 28a

- Zwierzyńcu, godz.16:30, kino „ Skarb”, ul. Partyzantów

- Aleksandrowie k. Biłgoraja, godz. 18:30, sala Gminnego Domu Kultury

 

Artykuły:

O lasach i wyborach
kronikatygodnia.pl

Profesor Jan Szyszko w Aleksandrowie. Rozmawiano m. in. o przyszłości Lasów Państwowych
bilgoraj.com.pl

Prof. Jan Szyszko odwiedził Aleksandrów
gazetabilgoraj.pl

Prof. Jan Szyszko w Aleksandrowie
bilgorajska.pl

REGION: Poseł Jan Szyszko w Zamościu, Zwierzyńcu i Aleksandrowie
tygodnikzamojski.pl

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010