Fot. FB Andrzej Duda    

 

 

Potwierdzenia naszego wspólnego, regionalnego sukcesu! Serdecznie dziękuję Państwu za obywatelską postawę !

Bronisław Komorowski wygrał w dziewięciu województwach, Andrzej Duda w siedmiu
onet.pl

Najnowsze dane z okręgów: 27 dla Dudy, 24 dla Komorowskiego
interia.pl

 

LIST ANDRZEJA DUDY DO ROLNIKÓW

Gazetka "Twój Prezydent Andrzej Duda" nr 2 

Uprzejmie informujemy że 4 maja br. o godz. 10.30 w Biurze Poselskim Posła Sławomira Zawiślaka w Zamościu odbyła się kolejna konferencja prasowa poświęcona przebiegowi kampanii wyborczej kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy na terenie Okręgu nr 7 - Chełm. W konferencji udział wzięli Poseł Sławomir Zawiślak – Pełnomocnik PiS na Okręg Nr 7 – Chełm oraz Senator RP Jerzy Chróścikowski.

Konferencję otworzył Poseł Zawiślak, który powitał wszystkich zgromadzonych. Następnie Poseł krótko przedstawił bieżącą pozytywną ocenę budowy Biura Ochrony Wyborów, którego zadaniem będzie kontrola niedzielnych wyborów prezydenckich. Poseł informując o sukcesach w budowie ww. zespołu jednocześnie zaapelował o jak najliczniejsze zgłaszanie się - do osób rejestrujących kandydatów PiS na członków komisji wyborczych w poszczególnych gminach - osób popierających naszego kandydata, pragnących wesprzeć naszą pracę na funkcję mężów zaufania w ramach tworzonego przez PiS monitoringu wyborów. Poseł Zawiślak stwierdził przy tym, że monitoring ten ma spełnić funkcję gwarantującą transparentność i uczciwość wyborów, zaś celem podstawowym jest zebranie wszystkich protokołów komisji wyborczych i na ich podstawie - równoległe do pracy PKW - obliczenie wyników. Przypomniał jednocześnie że osoby zainteresowane mogą zgłaszać swoje kandydatury na Mężów Zaufania także parlamentarzystom PiS i szefom struktur powiatowych partii.

Poseł Zawiślak poinformował również, że dalej prowadzane są - przez Okręgowy Sztab Wyborczy i Biura Ochrony Wyborów PiS - we wszystkich powiatach Okręgu spotkania szkoleniowe z członkami obwodowych komisji wyborczych i mężami zaufania delegowanymi przez Komitet naszego kandydata. Dodał także że w dniu wyborów i po wyborach będzie pełniony w jego Biurze Poselskim dyżur zespołu, który zbierze ww. Protokoły i obliczy wyniki wyborów na podstawie protokołów wyborczych przekazanych ( po zliczeniu głosowania i jego podpisaniu ) przez wszystkich członków obwodowych komisji wyborczych zgłoszonych przez komitet Andrzeja Dudy, jak mężów zaufania.

Głównym punktem konferencji było upublicznienie listu do wyborców napisanego przez Kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudę, w którym znalazł się m.in. apel skierowany do wszystkich Polaków o wzięcie udziału w tegorocznych wyborach oraz zapowiedź planowanych zmian jakie byłyby wcielane w życie niezwłocznie po objęciu przez Niego Urzędu Prezydenta RP - w załączeniu.
Przedstawiający treść listu A. Dudy Senator poruszył także ważną dla wszystkich, zwłaszcza w kontekście wyboru przyszłego prezydenta dramatyczną sytuację polskiego rolnictwa, deklarując że trwający w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów protest rolników pod hasłem „Nie rzucim ziemi" potrwa do 12 maja br. a wśród głównych postulatów o jakie będą zabiegać protestujący będzie m.in. przedłużenie moratorium na sprzedaż ziemi o 5 lat.
Obaj parlamentarzyści zgodnie zauważyli, że mający dobry program dla Polski kandydat PiS gwarantuje oczekiwaną przez społeczeństwo potrzebę przebudowy państwa polskiego dla dobra narodu i obywateli. Dziękując za dotychczas okazane wielkie społeczne poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie, przypominając funkcjonowanie na terenie Okręgu nr 7 Honorowego Komitetu Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP ( liczy już 102 osoby i ma formułę otwartą ) obaj parlamentarzyści podkreślili, że wierzą iż 10 maja wyborcy, którzy chcą zmian jak najliczniej udadzą się do lokali wyborczych i dokonują najwłaściwszego wyboru – tj. zagłosują na Kandydata Prawa i Sprawiedliwości – Andrzeja Dudę.

(-)Sekretariat PiS Zamość

  

W dniu 27 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w Biurze Poselskim Posła Sławomira Zawiślaka w Zamościu odbyła się konferencja prasowa poświęcona przebiegowi kampanii wyborczej kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy na terenie Okręgu nr 7 - Chełm ze szczególnym uwzględnieniem Zamojszczyzny.
W konferencji udział wzięli: Poseł Sławomir Zawiślak – Pełnomocnik PiS na Okręg Nr 7 - Chełm, Senator Jerzy Chróścikowski, Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Burmistrz Tomaszowa Lub. Wojciech Żukowski, Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS w Zamościu Krzysztof Gałaszkiewicz oraz Pełnomocnik Powiatowy PiS w Biłgoraju Piotr Olszówka.

Konferencję otworzył Krzysztof Gałaszkiewicz, który powitał wszystkich zgromadzonych i przekazał głos gospodarzowi miejsca Posłowi Zawiślakowi.
Poseł S. Zawiślak wyraził przekonanie, że dynamiczna i aktywna kampania wyborcza, a zwłaszcza program kierowany do wyborców przez dra Andrzeja Dudę doprowadzi do zwycięstwa kandydata PiS, możliwe że już w pierwszej turze wyborów.
Poseł podziękował społeczeństwu regionu za okazywane wielkie poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości, w tym za licznie złożone podpisy poparcia dla kandydatury dra Andrzeja Dudy. Przypomniał, że w naszym Okręgu zebrano ok. 45 tyś podpisów poparcia w tym z terenu sześciu powiatów poseł S. Zawiślak przekazał do Warszawy ponad 32 tys. podpisów. Podziękowanie dla mieszkańców zostało przekazane także za wspaniałe przyjęcie dr A. Dudy podczas niedawnej wizyty na terenie Okręgu.

Efektem tej wspólnej pracy jest zdecydowane zwycięstwo kandydata PiS w sondażach wyborczych prowadzonych na terenie województwa lubelskiego.
Poseł poinformował, że na terenie Okręgu nr 7 - Chełm zawiązany został przy Regionalnym Zespole Wyborczym PiS Honorowy Komitet Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP, w skład którego wchodzą parlamentarzyści PiS, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wolnych zawodów oraz liczni samorządowcy, w tym - obecni na konferencji: Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski. Aktualnie Komitet ten liczy już ok. 100 osób i ma formułę otwartą - wciąż napływają nowe zgłoszenia do komitetu.

Poseł S. Zawiślak jednocześnie zauważył społeczne inicjatywy wspierające naszego kandydata np. poprzez powoływanie społecznych Komitetów poparcia A. Dudy na terenie Okręgu, które powstały m.in. w Zamościu (na fb), Biłgoraju itd. Za te inicjatywy serdecznie w imieniu kandydata i zebranych podziękował.
Jednocześnie zaapelował o jak najliczniejsze zgłaszanie się kandydatów na mężów zaufania w ramach tworzonego przez PiS monitoringu wyborów. Osoby zainteresowane powinny się zgłaszać do parlamentarzystów PiS i szefów struktur powiatowych partii. Poseł Zawiślak stwierdził przy tym, że monitoring zbliżających się wyborów nie jest tworzony przeciwko komukolwiek, a jedynie ma spełnić funkcję gwarantującą transparentność i uczciwość wyborów. Celem podstawowym jest zebranie wszystkich protokołów komisji wyborczych i na ich podstawie - równoległe do pracy PKW - obliczenie wyników. Poinformował także, że obecnie przeprowadzane są - przez Okręgowy Sztab Wyborczy i Biura Ochrony Wyborów PiS - we wszystkich powiatach Okręgu szkolenia członków obwodowych komisji wyborczych i mężów zaufania. Z kolei w dniu wyborów będzie pełniony m.in. w jego Biurze Poselskim dyżur telefoniczny dla wszystkich członków obwodowych komisji wyborczych zgłoszonych przez komitet Andrzeja Dudy, jak i dla mężów zaufania.
Odpowiadając na pytanie dziennikarzy Poseł Zawiślak stwierdził, że w przypadku drugiej tury wyborów kandydat PiS będzie apelował o poparcie do wszystkich wyborców i to poparcie z pewnością uzyska.

Przekonanie o zwycięstwie kandydata PiS na Prezydenta RP wyrazili także inni uczestnicy konferencji. Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk stwierdził, że od kilku lat nie zwiększa się kwota wolna od podatku, czym rządzący uderzają w najbiedniejszych i młodych ludzi. Tymczasem dr Andrzej Duda jest młodym i energicznym kandydatem także dla młodego właśnie pokolenia. To w jego przekonaniu - obok innych zalet, merytoryki kandydata i dobrego programu wyborczego dla Polski - zdecyduje o zwycięstwie kandydata PiS. Wtórował mu Burmistrz Wojciech Żukowski, który wyraził przekonanie o możliwości zwycięstwa już w pierwszej turze, wspominając swoje zwycięstwo z jesieni ub. roku.

Z kolei Senator Jerzy Chróścikowski przypomniał, że od ponad 60 dni funkcjonuje w Warszawie miasteczko protestacyjne rolników, którzy sprzeciwiają się polityce rządzących, a jednocześnie wyrażają poparcie dla kandydatury Andrzeja Dudy. Zdaniem Senatora Chróścikowskiego nie ma wątpliwości, że polska wieś poprze kandydata PiS.

Na zakończenie Poseł Zawiślak zaprosił wszystkich na konwencję Andrzeja Dudy do Warszawy. Konwencja odbędzie się w przyszłym tygodniu kampanii.

(-)Sekretariat PiS Zamość

Honorowy Komitet Poparcia kandydatury A. Dudy na urząd Prezydenta RP - Okręg nr 7 Chełm


 

25.04.2015 odbyła się Obywatelska Konferencja Patriotyczna w Pułtusku. Nasz region reprezentował jako poseł i Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Sławomir Zawiślak wraz z delegacją Weteranów i członków Związku, która wraz z harcerzami ZHR utworzyła 4 poczty sztandarowe.

ZOBACZ GALERIĘ

 

Media:

PANORAMA LUBELSKA: 18 MAJA 2015, G. 22.00
Wizyta Posła Jacka Sasina w Zamościu, od 11 minuty.
lublin.tvp.pl

Honorowy Komitet Poparcia Andrzeja Dudy
zamojska.pl

Ochrona wyborów i przebieg kampanii wyborczej
roztocze.net


Gazeta Zamojska

Popierają Dudę
zamojska.org

Działa honorowy komitet poparcia Andrzeja Dudy
ezamosc.pl

Andrzej Duda w Zamościu i regionie
zamojska.org

Wybory 2015. Wizyta Andrzeja Dudy na Lubelszczyźnie
lublin.tvp.pl

Andrzej Duda w Biłgoraju (VIDEO)
bilgoraj.com.pl

Hrubieszów: Wizyta Andrzeja Dudy - kandydata na Prezydenta RP
lubiehrubie.pl

Andrzej Duda w Biłgoraju (FOTO)

gazetabilgoraj.pl

 

 

Ulotka do druku do pobrania w dwóch wersjach:
Składany folder: Link
Oddzielnie każda strona: Link

Powstaje Honorowy Okręgowy Komitet Poparcia A. Dudy na urząd Prezydenta RP do którego zgłosili już swój akces reprezentanci poszczególnych powiatów a wśród nich liczni samorządowcy ( m.in A. Wnuk Prezydent Miasta Zamościa, W. Żukowski Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego ), przedstawiciele organizacji pozarządowych, Weterani Armii  Krajowej, przedsiębiorcy, przedstawieciele wolnych zawodów itd.

Oficjalne spotkanie inaugrującyjne planowane jest w okresie poświątecznym. Zapraszamy kolejne osoby zainteresowane wejściem do w/w Komitetu - w tym reprezentantów organizacji społecznych itp. - o kontakt z Pełnomocnikiem Okręgowym PiS posłem S. Zawiślakiem tel. 501 589 888, wysłanie zgody na wejście do Komitetu wraz z danymi teleadresowymi na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 23 stycznia pod przewodnictwemm S. Zawiślaka działa Okręgowy Sztab Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 7- Chełm, który koordynuje  pracę wyborczą na terenie Okręgu. 

Jako Pełnomocnik PiS w Okręgu nr 7 (Chełm) 24 marca 2015r. byłem na konferencji prasowej w Warszawie w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej. Uczestniczyłem w czynnościach składania podpisów poparcia kandydatury Pana Andrzeja Dudy i rejestracji naszego kandydata w Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. W sumie złożyliśmy ponad 1 mln 580 tyś. podpisów, dziękuję wszystkim za poparcie!

  

GALERIA ZDJĘĆ

Dziękuję za zaangażowanie i wielkie wsparcie kampanii naszego kandydata przez mieszkańców byłych województw Biała Podlaska, Chełm, Zamość. Dziękuję m.in za wielką ilość podpisów poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP przesłanych z naszego regionu drogą pocztową oraz przekazanych za pośrednictwem parlamentarzystów, przedstawicieli władz partyjnych do Sztabu Wyborczego A. Dudy w Warszawie. Dziękuję także licznym przedstawicielom społeczeństwa obywatelskiego, zatroskanego o przyszłość naszego kraju, którzy powołali do życia różnego rodzaju społeczne inicjatywy popierające naszego kandydata m.in. członkom powołanego 9 lutego br. Zamojskiego Społecznego Komitetu Poparcia A. Dudy na Prezydenta RP

Sławomir Zawiślak
Pełnomocnik Okręgowego PiS Okręg nr 7 Chełm, Poseł na Sejm RP

Za pośrednictwem przedstawicieli PiS w regionie z naszego Okręgu przekazano - wg informacji potwierdzonej przez Pełnomocnika Wyborczego KW A. Dudy - 43 457 podpisów, w tym za pośrednictwem posła S. Zawiślaka 31 938 podpisów zebranych na terenie powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego.

 

 

 

    

 

„Tu jest Polska, która nie porusza się w chocholim tańcu ludzi beznadziejnych!"

Uprzejmie prosimy Państwa o poparcie kandydatury A.Dudy na urząd Prezydenta RP.

W załączeniu zamieszczamy wzór karty do zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Bardzo prosimy o skuteczne jej rozkolportowanie do wszystkich środowisk i osób -wspierających naszego kandydata na urząd Prezydenta RP - celem zebrania maksymalnej ich ilości podpisów. W/w karty będą dostępne także m.in. w moich biurach poselskich i w biurach pozostałych parlamentarzystów.

KARTA DO PODPISÓW – do pobrania

Prosimy o przekazywanie kart z zebranymi podpisami najlepiej za pośrednictwem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości lub o ewentualne ich przesłanie na adres ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa z dopiskiem na kopercie - Podpisy poparcia kandydata na Prezydenta RP A. S. Dudy oraz informują o obszarze ich zebrania - tj. województwo - miasto, powiat, ewentualnie gmina.

Z góry serdecznie dziękujemy.

 

www.AndrzejDuda.pl - oficjalna strona internetowa Andrzeja Dudy

UMOWA PROGRAMOWA ANDRZEJA DUDY Z POLAKAMI

Gazetka "Twój Prezydent Andrzej Duda"

Zobacz bo warto-pomyśl bo trzeba- dla swojego i Polski dobra aktywnie wesprzyj młodość, profesjonalizm i uczciwość - RAZEM WYGRAMY !!!

 

Konwencja wyborcza PiS.
Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił założenia swojego programu.

"Przyszłość  ma na imię Polska"

W sobotę 07.02. br w Warszawie odbyła się wielka konwencja Andrzeja Dudy. Z Zamojszczyzny zorganizowano wyjazd autokarowy, dzięki któremu liczna delegacja mieszkańców naszego regionu mogła uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.
W pierwotnie wynajętej sali nie zmieścili się wszyscy sympatycy naszego kandydata dlatego zorganizowano drugą, większą salę.
Na konwencji Andrzej Duda był wraz z rodziną- żoną, córką i rodzicami. Pośród wielu gości, przedstawicieli świata kultury i nauki, liderów opinii oraz sympatyków Andrzeja Dudy i PiS był również obecny Jarosław Kaczyński.
Uczestnicy konwencji byli świadkami dużego wydarzenia, wysłuchali merytorycznych, ważnych wystąpień naszego kandydata i wspierających Jego kandydaturę gości. Przed głównym wystąpieniem kandydata na urząd Prezydenta wystąpili m.in. Beata Szydło, Zofia Romaszewska, Janusz Rewiński, Lucjusz Nadbereżeny oraz Jerzy Zelnik. Opowiadali oni o kandydacie oraz mówili o wyzwaniach stających przed Prezydentem i Polską. Początek konwencji uświetnił występ Natalii Niemen.
Przemówienie Andrzeja Dudy było bardzo dobre, porywające i dynamicznie wygłoszone. Kandydat PiS jest pełen energii i entuzjazmu. Całe jego wystąpienie, pełne emocji płynęło prosta z serca i głowy. Porównajmy je z odczytanym z kartki, męczącym wystąpieniem B. Komorowskiego.

Duda pokazał, że możliwa jest inna prezydentura, odwołująca się do dziedzictwa, ale nastawiona na rozwój i przyszłość. Duda pokazał, że ma energię, że jest godny być Prezydentem tego kraju. Zna jego potrzeby, jest blisko ludzi, umie i chce ciężko pracować.

"Idziemy po zwycięstwo w maju i zwycięstwo jesienią"

Andrzej Duda zadeklarował, że ubiega się o urząd prezydenta RP, gdyż wierzy, że Polsce jest potrzebna prezydentura aktywna. Prezydent jako jedyny w Polsce otrzymuje od narodu swój mandat - jego obowiązkiem jest dbanie o całe społeczeństwo.

„Prezydent nie jest notariuszem rządu!"

A.Duda jasno stwierdził, że Prezydent nie powinien się godzić na podpisywanie ustaw godzących w społeczeństwo i by budżet był łatany kosztem najuboższych. Zawarł „umowę" z Polakami, że jeżeli zostanie wybrany na urząd Prezydenta RP to pierwszym projektem, który wniesie będzie przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego.

„Rząd ma służyć narodowi - jest jego częścią."

Kandydata Prawa i Sprawiedliwości widzi swoją kandydaturę w świetle niedokończonego dzieła ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Dzieło to musi zostać podjęte na nowo tak by budowało Polskę sprawiedliwą, uczciwą i Polskę równych szans.

„Państwo, które nie jest własnością Polaków, nie jest ich państwem"

Andrzej Duda chce bronić polskich ziem i mówić „nie" ustawie o swobodnym obrocie naszych ziem. Zapowiedział również powołanie Narodowej Rady Rozwoju z udziałem ekspertów, samorządowców, naukowców.

„Można naprawić Rzeczpospolitą. Ale do tego potrzebna jest dobra i uczciwa władza. Taką można już wybrać 10 maja 2015 roku. Niech ta data stanie się datą historyczną. Przyszłość ma na imię Polska!" – tak zakończył swoje przemówienie kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

 

 

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010