1 kwietnia 2015 r. Andrzej Duda, kandydat PiS na Prezydenta RP odwiedził nasz region w tym i Zamość. Podczas wizyty wziął m.in. udział w zorganizowanej przeze mnie wraz z Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość i Stowarzyszeniem  Internowanych Zamojszczyzny Ogólnopolskiej Patriotycznej Konwencji Wyborczej, która odbyła się w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". W konwencji uczestniczyli jako goście  prof. Piotr Gliński oraz prof. KUL Mieczysław Ryba, który wygłosił wykład pt. "Od Armii Krajowej po ofiarę złożoną przez Żołnierzy Niezłomnych – fundament niepodległości". W uroczystościach wzięło udział ok. 500 osób, kilkanaście pocztów sztandarowych, liczne organizacje patriotyczne, szerokie grono młodzieży oraz obecni przy stole prezydialnym przedstawiciele Weteranów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych, oraz Marek Franczak - syn ostatniego partyzanta RP śp. sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek". Weterani wręczyli Andrzejowi Dudzie postulaty środowisk patriotycznych do realizacji po zwycięskich wyborach.
Po konwencji kandydat rozmawiał z uczestnikami spotkania i na życzenie zebranych rozdawał autografy. Zostało również zorganizowane spotkanie z mediami regionalnymi. Liczni uczestnicy konwencji obejrzeli film w hołdzie Żołnierzowi Wyklętemu mjr. Zenonowi Jachymkowi ps. „Wiktor" pt. „Wyrok śmierci".

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, którzy uczestniczyli w spotkaniach z dr. Andrzejem Dudą - kandydatem na Prezydenta RP - na terenie województwa lubelskiego w tym także w Ogólnopolskiej Patriotycznej Konwencji Wyborczej, zorganizowanej dn. 01.04. 2015r w Zamościu. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Sławomir Zawiślak
Poseł na Sejm RP
Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość

 

 

WIĘCEJ  ZDJĘĆ

 

Artykuły:

Etos patriotyczny to siła Polski!
andrzejduda.pl


Tygodnik Zamojski

PiS w natarciu!
kronikatygodnia.pl

 

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010