Zmiany w rozkładach jazdy pociągów pasażerskich spowodowały, że połączenia kolejowego pomiędzy miastem Zamościem a stolicą mogło nie być na lata 2007/2008.

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców Miasta Zamość i okolic oraz Związku Zawodowego Maszynistów w Zamościu zaniepokojonymi informacjami na temat nowego rozkładu jazdy na lata 2007/2008, w którym nie uwzględniono połączenia porannego z Zamościa do Warszawy oraz popołudniowego z Warszawy do Zamościa, Poseł Sławomir Zawiślak podjął czynności poselskie w powyższej kwestii.

Dnia 04.07.2007r. Poseł wystosował pismo interwencyjne do Prezesa Zarządu PKP Przewozy Regionalne Spółka z o.o. Jana Tereszczuka z wnioskiem o bezwzględne utrzymanie pociągu pośpiesznego „Chełmianin” w godzinach rannych i popołudniowych.

Poseł podkreślił, iż w latach 2000-2007 w regionie zamojskim zlikwidowano wszystkie połączenia regionalne. Pozostawiono jedynie cztery połączenia międzywojewódzkie.

Wskazał, iż chęć wprowadzenia przez władze PKP zmian w nowym rozkładzie jazdy PKP doprowadziłyby do tego, że mieszkańcom Zamościa i regionu zamojskiego pozostałoby tylko jedno połączenie popołudniowe do Warszawy oraz jedno połączenie do Zamościa. Ponadto, poranny pociąg z Zamościa do Warszawy i popołudniowy z Warszawy do Zamościa są konieczne, ponieważ pozwalają na załatwienie wielu spraw w stolicy.

W odpowiedzi na wystąpienie Posła, Dyrektor Biura Marketingu PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Justyna Mądry pismem z dnia 24.07.2007r. poinformowała, że w ofercie przewozowej od dnia 9 grudnia 2007 roku będą dwa połączenia kolejowe Zamość-Warszawa. W godzinach rannych kursować będzie grupa wagonów Zamość-Bydgoszcz (przez Warszawę) z odjazdem z Zamościa ok. godz. 7:40. Natomiast w godzinach popołudniowych w sezonie będzie kursował pociąg „Cisy” relacji Bełżec-Warszawa Zachodnia. Poza sezonem kursować będzie grupa wagonów Zamość-Warszawa Zachodnia z odjazdem z Zamościa o godz.16:40. Z Warszawy Centralnej pociągi będą odjeżdżały odpowiednio w sezonie „Cisy” do Bełżca o 6:15, poza sezonem „Solina” o 7:15 oraz całorocznie „San” o 16:15.

 

 

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010