Na zaproszenie Naczelnika ISE w Zamościu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Lublinie, Prezesa Stowarzyszenia Padwa Północy w Zamościu, Grupy Obrony Kolei poseł uczestniczył w spotkaniu dotyczącym problemów i perspektyw kolei na Zamojszczyźnie, Sala Edukacyjna Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. W spotkaniu, oprócz organizatorów spotkania, posła, uczestniczyli również przedstawiciele środowiska kolejarzy, zamojskich władz samorządowych. W trakcie spotkania poseł odczytał i złożył propozycję podpisania oświadczenia do Marszałka Województwa Lubelskiego, dotyczącego konieczności utworzenia PKS Roztocze, w celu zabezpieczenia transportu publicznego dla byłego województwa zamojskiego.  

 

Tematami podejmowanymi w czasie spotkania były m.in. omówienie obecnego rozkładu jazdy pociągów, perspektywy nowych połączeń z Roztoczem, Hrubieszowem, Rozwadowem oraz problem przywrócenia pociągu Warszawa-Roztocze-Rawa Ruska-Lwów.

Warto zauważyć, iż w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity obowiązującym od 10 grudnia br. na trasie Zamość- Rzeszów-Wrocław, Wrocław-Rzeszów-Zamość możliwe jest zakupienie Biletu Rewelacyjnego. Cieszy fakt, iż władze w/w spółki kolejowej zdecydowały się podjąć taką decyzję m.in na wniosek posła Sławomira Zawiślaka przedłożony w piśmie z dnia 1 czerwca br. do Prezesa Zarządu PKP InterCity S.A. Pana Janusza Malinowskiego- pismo wraz odpowiedzią w załączniku.

Kolejnym działaniem jest skierowanie z inicjatywy posła S. Zawiślaka petycji do Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana, w której jej sygnatariusze wnoszą o podjęcie, przez władze Samorządu Województwa Lubelskiego działań na rzecz utworzenie PKS Roztocze. Ta nowa spółka miałaby powstać na bazie PKS Zamość sp. z o.o oraz na bazie majątku i kadry będących dziś częścią PKS Wschód sp. z o.o. oddziałów PKS w Tomaszowie Lubelskim i w Hrubieszowie, oraz PKS Biłgoraj sp. z o.o., o ile postępowanie prywatyzacyjne tej ostatniej spółki nie jest dziś już zbyt daleko zaawansowane.

Sygnatariusze w/w petycji mają nadzieję, że ich wniosek- zgodny z deklaracjami składanymi w czasie listopadowej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego przez Marszałka Jacka Sobczaka o możliwości utworzenia spółki PKS Roztocze - zostanie zrealizowany. Jest to z działanie konieczne dla zapewnienia podstaw ekonomicznych funkcjonowania PKS, jako spółki gwarantującej pełną ofertę transportu publicznego na terenie Zamojszczyzny oraz utrzymującej liczne miejsca pracy.

Czytaj artykuł->

Źródło

ZamosconLine  

Czytaj->

Gazeta Zamojska

 

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010