Uczestnictwo i współorganizacja uroczystości patriotyczno – religijnych związanych z 70. rocznicą nadania nazwy Oddziałów Partyzanckich 9 pułku piechoty – Oddziałom Dywersji Bojowej Inspektoratu Zamość Armii Krajowej, zorganizowanych przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość wraz ze współorganizatorami: Parafią Świętego Michała Archanioła w Zamościu, 3 Batalionem Zmechanizowanym w Zamościu oraz Fundacją Niepodległości w Lublinie.

W piątek, 29 listopada odbyła się sesja popularno-naukowa  „Na mnie czeka leśna brać…”, w czasie której zostały wygłoszone,  m.in przez pracowników IPN O/ w Lublinie, Muzeum w Biłgoraju i  Zamościu,  Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, gości z Chełma  referaty dot. m.in. historii i działalności 9 pułku piechoty AK.

Po otwarciu sesji poseł wszedł w skład delegacji składającej się z Weteranów AK, pracowników oświaty, młodzieży szkolnej, która zapaliła znicze oraz złożyła kwiaty pod Pomnikiem AK, siedziba Delegatury LUW w Zamościu.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010