Kamienica przy ul. Żeromskiego 26 w Zamościu... prawie wisiała w powietrzu. Może nie cała, ale jednak

Zobacz więcej ->

Zbliża się termin wyborów parlamentarnych, które odbędą się 22 października br. Każdy z nas będzie chciał podjąć decyzję na kogo chce oddać swój głos.

Jest niemal pewne, że około 5-6 mln euro środków unijnych przeznaczonych zostanie na powstanie Zakładów Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Dębowcu, gmina Skierbieszów, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko.

Kandydaci dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych. Dziś ostatnia prezentacja kandydatów do... samorządu Szkoły Podstawowej nr 7.

Zobacz więcej ->

Zamość jednym z siedmiu cudów Polski! Od wczoraj to główny temat rozmów w autobusach, biurach i restauracjach, na osiedlach i ulicach.

Zobacz więcej ->

W minioną niedzielę zakończenie żniw świętowali rolnicy na dożynkach powiatowych: w Grabowcu, Księżpolu, Krynicach i Nieledwi oraz rolnicy z gm. Zamość i Łabunie.

Zobacz więcej ->

87 rocznica bitwy pod Komarowem. 26 sierpnia w Wolicy Śniatyckiej k. Komarowa, w miejscu, gdzie 87. lat temu polska kawaleria pod wodzą płk. Julisza Rómmla rozgromiła armię konną Budionnego, odbyły się uroczystości rocznicowe.

Zobacz więcej ->

CO POSŁOWIE Z LUBELSZCZYZNY USŁYSZELI PODCZAS NOCY W SEJMIE?

Z piątku na sobotę posłowie przez prawie cztery godziny słuchali marszałka Ludwika Dorna czytającego stenogram z zeznań Janusza Kaczmarka, byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, które złożył przed sejmową komisją ds. służb specjalnych.

Zobacz więcej ->

Tomograf komputerowy wart 4 mln zł od trzech tygodni służy pacjentom szpitala „papieskiego” w Zamościu. W piątek (20 czerwca) supernowoczesny sprzęt poświęcił ks. biskup Wacław Depo

Zobacz więcej ->

Dużo się buduje, bardzo dużo - premier Jarosław Kaczyński przekonywał w Zamościu, że na polskiej wsi nie jest tak źle. Ile się buduje? To widać na zdjęciach satelitarnych. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich kilku lat przybyło milion obiektów, których nie ma w ewidencji, czyli są to samowole budowlane. Stanęły niezgodnie z prawem. - I nie wiadomo co z tym zrobić - ubolewał premier

Zobacz więcej ->

BĘDZIE DROGA EKSPRESOWA DO GRANICY W HREBENNEM

Będzie droga szybkiego ruchu z Warszawy do granicy w Hrebennem. Pieniądze na ożywienie gospodarcze na tak zwanej ścianie wschodniej zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. Organizacja piłkarskich mistrzostw Europy 2012 nie pochłonie funduszy Unii Europejskiej, które mają być skierowane na Lubelszczyznę.

Zobacz więcej ->

Jarosław Kaczyński: - Nie ma zagrożenia, że inwestycje związane z Euro 2012 zabiorą fundusze unijne przeznaczone dla Ściany Wschodniej

Zobacz więcej ->

Jarosław Kaczyński będzie w Puławach, Lublinie i Zamościu. Tuż przed południem premier spotka się w Puławach z wojewodą lubelskim. O godz. 13.15 w Lublinie Kaczyńskiego wysłuchają w Trybunale Koronnym działacze PiS. Później gość odwiedzi miejsce...

Zobacz więcej ->

Dnia 13 czerwca klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą z zaplanowanych atrakcji był Sejm RP.

Zobacz więcej ->

Podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia to jeden z głównych celów, jakie stawiają sobie założyciele Akademickiego Centrum Rehabilitacji WSZiA w Zamościu. W piątek (22 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie tej placówki. Jednak bez kontraktu trudno będzie leczyć

Zobacz więcej ->

W gospodarstwie rolnym Bogusławy i Wiesława Grynów w Rogowie koło Grabowca w ubiegły wtorek zorganizowano seminarium poświęcone przyszłości polskiego rolnictwa

Zobacz więcej ->

Dopisali goście, zawiodła pogoda i Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która w porę nie rozpatrzyła wniosków o przyznanie odznaczeń

Zobacz więcej ->

MZK w Zamościu może starać się w Ekofunduszu o dotację na przystosowanie kolejnych autobusów do zasilania gazem ziemnym. Poseł Sławomir Zawiślak przekonał decydentów, że dla miasta wpisanego na listę UNESCO warto zrobić wyjątek

Zobacz więcej ->

BOŻE CIAŁO, CZYLI JEDNI NA PROCESJI, INNI W PRACY

Wczoraj, w święto Bożego Ciała, związkowcy tak jak zapowiadali przeprowadzili w hipermarketach w całej Polsce strajk włoski. Pracując skrupulatniej, a przez to wolniej, chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec pracy w dni świąteczne. W Lublinie z tego powodu nie rosły kolejki w sklepach, bo... klientów było niewielu.

Zobacz więcej ->

Zamojszczyna walczy, aby przy szpitalu Jana Pawła II w Zamościu powstał ośrodek onkologii. Czy w tym roku rozpocznie się jego budowa będzie zależało od radnych Sejmiku Wojewódzkiego. Swoje poparcie dla zamojskiej inicjatywy zadeklarowało już siedemnastu z nich.

Zobacz więcej ->

Dwa niezwykle rzadkie klony cukrowe rosnące przy ulicy Ogrodowej mogą zostać zniszczone przez kierowców parkujących samochody tuż przy ich pniach. W niebezpieczeństwie są jednak wszystkie lubelskie drzewa.

Zobacz więcej ->

Wożuczyn. Z załogą likwidowanej cukrowni spotkali się przedstawiciele rządu. W Cukrowni Wożuczyn ruszy produkcja bioetanolu. Część załogi, by nie stracić pracy, będzie musiała się przekwalifikować.

Zobacz więcej ->

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010