12 maja br.  na Zamojszczyźnie gościliśmy Prezesa Prawa  i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego. Premier spotkał się z mieszkańcami Biłgoraja, powiatu biłgorajskiego oraz regionu w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju przy ulicy Targowej 15.Spotkanie rozpoczęło się o się o godz. 16.30.

Śmiało można stwierdzić, że spotkanie z Premierem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czego dobitnym dowodem był udział około tysiąca mieszkańców ziemi biłgorajskiej, Zamojszczyzny.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu zwracał uwagę na wiele problemów, z jakimi muszą borykać się mieszkańcy naszego regionu i Polski, kiedy ster rządów posiada w tej chwili koalicyjny rząd PO-PSL. Wśród podejmowanych przez Premiera problemów znalazły się m.in. brak odpowiednich środków finansowych z przeznaczeniem na rolnictwo, brak wizji zrównoważonego rozwoju zarówno dużych aglomeracji miejskich, jak i małych miast i wsi, trudna sytuacja służby zdrowia, Otwarte Fundusze Emerytalne.

Odpowiadając na jedno z pytań Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył: – Jestem przekonany, że jak wygramy tu wybory samorządowe, to na tym ta ziemia nie straci, ale zyska.

Na zakończenie wizyty Premier odwiedził biłgorajski cmentarz, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca katastrofę smoleńską z kwietnia 2010r.

W załączniku znajdują się wybrane artykuły prasowe relacjonujące spotkanie w Biłgoraju oraz zdjęcia.

Zobacz zdjęcia

Artykuły prasowe

Czytaj->

Kronika Tygodnia

Czytaj->

eZamosc

Czytaj->

Gazeta Wyborcza

Słuchaj ->

Radio Lublin

 

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010