Poseł uczestniczył w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Udział w 7. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Udział w 6. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Poseł uczestniczył w uroczystej mszy świętej, podczas której 30-lecie kapłaństwa obchodził ks. płk Bogusław Romankiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Bożego w Zamościu.

http://pwzamosc.wp.mil.pl/pl/4_12.html

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyło się uroczyste Podsumowanie Roku Kulturalnego 2015, podczas którego uhonorowano osoby i instytucje zaangażowane w rozwój życia kulturalnego w Zamościu. Wśród gości nie mogło zabraknąć posła Sławomira Zawiślaka.

Tego dnia odbyło się przedświąteczne Plenum Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu z udziałem sympatyków i sponsorów Zrzeszenia, m.in. posła Sławomira Zawiślaka. Podczas uroczystości podsumowano wyniki współzawodnictwa sportowego dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz gmin w 2015 roku. Posła S. Zawiślaka uhonorowano statuetką w podziękowaniu za wspieranie sportu na wsi. Obecnie jako parlamentarzysta, a wcześniej jako zawodnik LZS Płoszczanin Płoskie wspierał i wspiera, a także aktywnie promuje ideę krzewienia sportu i rekreacji na wsi.

 

Poseł Sławomir Zawiślak wziął udział w finale IV edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Zima w moich oczach”, który odbył się w sali GOTART Hrubieszowskiego Domu Kultury. Poseł ufundował 15 nagród książkowych, które osobiście wręczył laureatom. Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie i Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie. Celem konkursu było promowanie osób uzdolnionych plastycznie i literacko. Na ręce organizatorów wpłynęło ponad 200 prac z przedszkoli, szkół i ośrodków edukacyjnych powiatu hrubieszowskiego.

podz 18 12 2015

http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/final-konkursu-plastyczno-literackiego-zima-w-moich-oczach

Udział w 5. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Poseł Sławomir Zawiślak był uczestnikiem V Marszu Wolności i Solidarności, który odbył się w Warszawie z okazji wprowadzenia stanu wojennego.  Około 50 tys. uczestników wydarzenia oddało hołd, tym którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Manifestacja przeszła z placu Trzech Krzyży pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że Solidarność była ,,wydarzeniem niezwykłym, jedynym w XX-wiecznych dziejach świata, była największym ruchem społecznym być może w całych dziejach (PAP)". Przed Jarosławem Kaczyńskim głos zabrali m.in. redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz oraz zasłużony działaczy Solidarności Andrzej Gwiazda. Manifestujący mieli biało-czerwone flagi. Przed przemówieniami odbył się apel pamięci, minutą ciszy i modlitwą uczczono poległych w stanie wojennym.

13 12 2015 foto

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.930421153673303.1073741894.175489039166522&type=3

Poseł Sławomir Zawiślak wziął udział w uroczystościach poświęconych obchodom 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, jakie odbyły się w Krasnymstawie. Po mszy świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej uczestnicy uroczystości udali się pod miejscowy Areszt Śledczy, gdzie bp Mieczysław Cisło poświęcił tablicę upamiętniającą działaczy opozycji antykomunistycznej.

https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/Wiezienne-mury-niemym-swiadkiem-historii

Udział w 4. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Udział w 3. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Poseł Sławomir Zawiślak uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Komarowa.

Poseł Sławomir Zawiślak wziął udział w uroczystościach 73. rocznicy wysiedlenia Skierbieszowa i okolic.

Poseł Sławomir Zawiślak był obecny na uroczystościach poświęconych 73. rocznicy wysiedleń miejscowości Udrycze (gm. Stary Zamość). W ramach obchodów odprawiona została msza święta w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Jerzego Pytlika. Wzięli w niej udział m.in. mieszkańcy miejscowości, a także kombatanckie poczty sztandarowe: Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Zamość i Rejonu Stary Zamość, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ze Starego Zamościa. Uroczystości zakończyły się przy pomniku upamiętniającym pomordowanych. Odmówiono tam modlitwę oraz złożono wiązanki kwiatów. Od listopada 1942 roku do połowy sierpnia 1943 roku niemieccy okupanci dokonywali wysiedlenia Zamojszczyzny. Ludność została pozbawiona dorobku całego życia. Mieszkańców tych ziem wywożono do obozu przejściowego w Zamościu i Zwierzyńcu, gdzie ginęli albo byli wysyłani na roboty przymusowe do III Rzeszy. Miejscowość Udrycze doświadczyła wysiedlenia w nocy z 28 na 29 listopada 1942 roku. Uroczystość była także okazją do wręczenia „Odznaki Zasługi ŚZŻ AK Okręg Zamość” kapralowi Janowi Tkaczykowi z Borowiny.

http://www.staryzamosc.pl/index.php/wydarzenia/874-73-rocznica-wysiedlenia-udrycz-20112015

Udział w 2. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Udział w posiedzeniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Poseł Sławomir Zawiślak wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Hrubieszowa zorganizowanym w Hrubieszowskim Domu Kultury, na którym poruszono m.in. problemy aktualnej sytuacji w kraju ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa.

Udział w 1. posiedzeniu Sejmu RP VIII Kadencji.

Poseł Sławomir Zawiślak uczestniczył w II Zaduszkach Chłopskich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Powiatu Zamość, które odbyły się w Krasnobrodzie.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010