konkurs sejm 2023

Uprzejmie informujemy, że z inicjatywy Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP wspólnie z Posłem S. Zawiślakiem organizuje „Konkurs Wiedzy o Sejmie”, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Zamojszczyzny, w tym powiatu zamojskiego i miasta Zamość.

Konkurs zaplanowany jest na dzień 6 czerwca 2023 r. (wtorek), a przeprowadzony zostanie od godz. 10:30 w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu (ul. Piłsudskiego 36).

Celem Konkursu jest zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie, propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat Sejmu, jego organów, funkcji oraz procesu legislacyjnego.

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego wiedzę z zagadnień:

- trybu ustawodawczego

- zasad i trybu powoływania: posłów, senatorów, Prezydenta RP

- zadań i funkcji Sejmu i Senatu

- wiedzy o współczesnym Sejmie.

Konkurs poprzedzą wykłady prowadzone przez przedstawicieli Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP dotyczące:

- architektury sejmowej

- współczesności polskiego parlamentaryzmu

- trybu ustawodawczego.

Na Laureatów czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałek Sejmu oraz Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają od Posła S. Zawiślaka  nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez organizatorów.

REGULAMIN - POBIERZ

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 2 czerwca 2023 r. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do Biura Poselskiego (ul. Piłsudskiego 27 A/110, tel. kontaktowy 507 159 010).

W zgłoszeniu należy podać dane osobowe uczestnika obejmujące: imię i nazwisko, miejscowość i nazwę szkoły. Jednocześnie uczestnicy zobowiązani są do przedłożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika, podpisanego przez jego rodzica/opiekuna prawnego, które stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu, w przypadku osób pełnoletnich – załącznik nr 2.

Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Zamojszczyzny w tym powiatu zamojskiego i miasta Zamość do wzięcia udziału w konkursie.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010