Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak od 17 lat pracujący na rzecz ruchu strażackiego w Parlamentarnym Zespole Strażaków, jednocześnie Druh Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej od początku swojej pracy parlamentarnej wspierał działalność Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhów pełniących społeczną służbę na rzecz drugiego człowieka w  Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu Zamojszczyzny.

Doceniając ważną, społeczną działalność jednostek OSP w regionie, przyjmując liczne zaproszenia parlamentarzysta uczestniczy w organizowanych przez Druhów wydarzeniach m.in. w uroczystościach przekazywania wsparcia materialnego dla jednostek OSP, zawodach sportowo-pożarniczych.

IMG 8357

Kontynuując wieloletnią współpracę z jednostkami OSP  współorganizuje też z nimi strażackie uroczystości, wydarzenia itp.

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02kiVg7svQDKZb9aVRTX2p78FabW956Ayy5xxffxvvFWjYoZSJSiRjLVHuySdPgdrnl

Więcej o udziale w strażackich wydarzeniach w ostatnim czasie:

https://www.facebook.com/SlawomirZawislakPoselNaszejZiemi/posts/pfbid0k4GmcAfSiTZnqUr94HAPgPrZipidDFspR2JXN8JLrVCea8wbNEfYm6J9KjcPouocl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid021MphfFPqaMwyViCJU8PZf1YhwJeeFC5GC2Xq1AVXXeX6RZ2qNgmixDZYQs3bHhv7l

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02m8js6sUNJy7suzKnPZH3r5SRv7cikDtpSWKNCH1CS612kcyaA3uR3amZLbcVLpaal

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid0kHvYTW1Gm2om9aHcxx3y93NN3zn4JPvHTDU9YnsRRwHtuosmekGcBrNWDY5Hpx3Fl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid0s3fF9Ebkz18JmGPzW9RgEDnMhc3H8soyVNgA982eN7QdNBysJuuot5iShHvsiKmXl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid06ixrjsXuvvb1ubtohtW7h8DP4P2DrJqSpF725sYv3xhdc36RPbJ8unHjd1ukGdKml

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid0w9jo6HZYfmdbnifAf92bjkZyMRCucKs7bfTak1MbQpQegDkXWasfHoZfb88U3oE2l 

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02pNoLHs8GxoKJGZQdTUvyqt7TZuKwvJkeGYUPZMZqxooJpiSHP9NjB3MvekVAeSDLl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02M59Gok5JqQLREZjBedktQsByacXosupjydFiZUAq3F2eidTQZVzPyZeqRaEeP3htl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02VKGNAFwj5PTnrHqvr85iiLjNKsTdgbkK1Kn6Sr4DNdYbmXqrfa4CMPv2CVdHo69wl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid037GrKac7n9kKHtSzYkdkVAKhHA5TrA5MN8h44JDoyEwDP141CwLRBBmdsNTjojhnWl

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid03imqAcjPBXrUuecoq4TJf9f9LCnEEAV8wgvwumxnn9vfy4tUVyJAno9GhhtaLadgl

Warto zauważyć, także skuteczność podjętej przez posła współpracy z jednostkami OSP z terenu Zamojszczyzny na rzecz wzmocnienia ich technicznego potencjału. Ostatnim przykładem jest pozyskanie dla OSP Płoskie nowszego wozu pożarniczego.

OSP Płoskie to jedna z najliczniejszych i najprężniej działających jednostek w gminie Zamość. Jednostka liczy prawie 80 Druhen i Druhów, a w jej szeregach działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych zorganizowanych dla jednostek z terenu powiatu zamojskiego OSP Płoskie - do której przynależy poseł S. Zawiślak - zajęło bardzo dobre 4 miejsce na 32 startujące drużyny pożarnicze. Do tej pory jednostce służył ponad 30-letni wóz, który Druhowie, w ramach zorganizowanej akcji zbiórki, zakupili ze sprzedaży pozyskanego od mieszkańców gminy złomu. Dzięki wspólnym staraniom, w tym posła S. Zawiślaka OSP Płoskie pozyskało nowszy średni wóz bojowy GBA 2,5/30 Renault Midlum (2008). Wóz przekazany został przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Samochód z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy Druhów ochotników, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej:

https://www.facebook.com/tygodnik.zamojski/videos/z-pomp%C4%85-zajecha%C5%82-pod-remiz%C4%99-osp-p%C5%82oskie-to-dobry-moment-%C5%BCeby-podzi%C4%99kowa%C4%87-i-opowi/6327265574048028/

https://www.facebook.com/OSP.Ploskie/videos/powitanie-przekazanego-przez-komenda-wojew%C3%B3dzka-pa%C5%84stwowej-stra%C5%BCy-po%C5%BCarnej-w-lub/278206314897191/

https://www.facebook.com/OSP.Ploskie/posts/pfbid02rs4nyb8ZLeuRdkWqZAEEkhWabeZjvkNCGvcr1zFGQ3dBKCkt4n4dMMjSSBxYApcUl?__cft__[0]=AZWD-

https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/130217/ploskie-sliczny-wymarzony-druhowie-osp-witaja.html

Ważnym elementem strażackiej służby jest udział w zawodach sportowo – pożarniczych, które ukazują stan wyszkolenia pożarniczego Strażaków ochotników, mobilizują Druhów do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu oraz wspaniale popularyzują wśród mieszkańców problematykę ochrony przeciwpożarowej.

W niedzielę 2 lipca br. w Jarosławcu odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu hrubieszowskiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Aneta Karpiuk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP Lech Czerwonka. Poseł Zawiślak, ubrany w mundur strażacki dopingował w rywalizacji Druhny i Druhów.  W zawodach wystartowały reprezentacje gminnych jednostek OSP z powiatu hrubieszowskiego, które walczyły o awans do etapu wojewódzkiego. Zawody o tytuł „Mistrza Powiatu” przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Najlepszymi w kategorii - Seniorzy mężczyźni oraz Seniorzy kobiety: okazali się Druhowie z OSP Stara Wieś. Najlepszą Drużyną młodzieżową (chłopcy): było OSP Jarosławiec, a Drużyną młodzieżową (dziewczęta) OSP Matcze. W zawodach wojewódzkich, powiat hrubieszowski reprezentować będzie jednostka OSP Stara Wieś. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, a także nagrody rzeczowe. W zawodach uczestniczyli również przedstawiciele samorządów z terenu powiatu hrubieszowskiego, służby mundurowe, zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy powiatu.

Więcej:

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02NJ8X4iHv7asmscG3hN6i5xAfL4Rb6khMNRCALMKzA1TxQoALd8nstpCrbvhnFhE2l

https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/za-nami-powiatowe-zawody-osp-zdjecia/

https://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/130233/jaroslawiec-powiatowe-zawody-strazackie-druhowie.html

https://www.kronikatygodnia.pl/artykul/37127,powiat-hrubieszowski-osp-ze-starej-wsi-znowu-niepokonana

Tego samego dnia parlamentarzysta uczestniczył w XVI Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Jednostek OSP KSRG z terenu powiatu krasnostawskiego, który odbył się na stadionie w Izbicy. Pogoda dopisała a drużyny biorące udział w tej edycji turnieju strażackiego były w świetnej formie i rywalizowały ze sobą na najwyższym poziomie sportowym. Najwyższe miejsca w  klasyfikacji turnieju zdobyły kolejno OSP Fajsławice, OSP Izbica, OSP Siennica Różana.

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02vijBXRBtoULSopgiWdkBtLesDGGsoXSMwzZv828ioiYyYc8QtF44aNXTPVmiTxS4l

Kolejnym wydarzeniem, w którym ostatnio uczestniczył parlamentarzysta były XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy „A i C” dla Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego. Zawody odbyły się na boisku sportowym w Wierzbie gm. Stary Zamość. Do rywalizacji przystąpiło 39 drużyn w tym 7 kobiecych. Zawody o tytuł „Mistrza Powiatu” przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. W grupie A Mistrzem Powiatu została OSP z Radecznicy na kolejnych miejscach uplasowały się: OSP Nowa Wieś, OSP Wólka Husińska, OSP Płoskie, OSP Suchowola. W grupie C Mistrzem Powiatu została OSP z Nielisza na kolejnych miejscach uplasowały się: OSP Łabunie, OSP Obrocz.

Więcej: https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02kUquGYaaAWYykqyeD7Gsm1uJP1KtsLrwzkWzKWmcxSHnPkstn2tdBme1LBbZhKMJl

https://lublin.tvp.pl/71021527/wierzba-powiatowe-zawody-sportowopozarnicze-jednostek-osp

http://ezamosc.pl/wiadomosci/item/10296-druzyny-osp-radecznica-i-osp-nielisz-triumfowaly-w-zawodach

https://zyciezamoscia.pl/informacje/xii-powiatowe-zawody-sportowo-pozarnicze-grupy-a-i-c-dla-osp/

http://www.szczebrzeszyn.info/aktualnosci/?p=24022

Parlamentarzysta na zaproszenie Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Biłgoraju, Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju oraz Wójta Gminy Księżpol uczestniczył w XII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP powiatu biłgorajskiego, które odbyły się w miejscowości Płusy. W rywalizacji udział wzięło 27 drużyn męskich i 2 drużyny żeńskie. Rywalizacja obejmowała musztrę, sztafetę bojową oraz ćwiczenie bojowe. Najwyższe miejsca w  klasyfikacji zdobyli kolejno: I miejsce - OSP Babice; II miejsce OSP Łukowa; III miejsce OSP Smólsko Duże.

Więcej:

https://www.facebook.com/poselzawislak/posts/pfbid02vpxELyD3iWAfgQDga7Nxm5RWgKuvyZCvBPvD2mMayyPNa2WG9uTFaHLNyGEu9R1Fl

https://bilgorajska.pl/aktualnosc,29696,0,0,0,Strazacy-z-OSP-rywalizowali-w-Plusach.html

https://bilgoraj.com.pl/pl/13_sport/35085_powiatowe-zawody-osp-druhowie-i-druhny-rywalizowali-w-plusach-foto-video-wyniki.html

Poseł S. Zawiślak gratuluje organizatorom wzorowego przygotowania zawodów, a zwycięzcom oraz wszystkim uczestniczącym w zmaganiach Druhnom i Druhom wysokiego poziomu wyszkolenia i sprawności.

Parlamentarzysta składa serdeczne podziękowania i wyrazy najwyższego uznania za ofiarną, społeczną służbę, zaangażowanie w niesieniu pomocy mieszkańcom. Jednocześnie kieruje najlepsze życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz rodzinnego szczęścia, a także dalszych sukcesów, satysfakcji i dumy z pełnienia tej ważnej służby, która jest również służbą dla Ojczyzny i Narodu.  Niech w tej pięknej służbie wspiera Was Druhny i Druhowie Święty Florian, czuwając nad Wami i Waszymi Rodzinami w każdej sytuacji, a codziennym obowiązkom towarzyszy strażackie szczęście.  

Poseł Zawiślak dziękuje za bardzo dobrą współpracę z licznymi jednostkami OSP i deklaruje jej kontynuację.

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010