Od 1 marca do Zamościa mają zostać na nowo skierowane pociągi PKP Intercity. Będą łączyły to miasto z Wrocławiem i Krakowem.

Czytaj dalej->

Interpelacja Posła  Sławomira Zawiślaka

Zobacz więcej->

Postanowienia zawarte w uchwałach ZWL spowodowały, że projekty inwestycyjne z zakresu infrastruktury oświatowej i sportowej, w tym ten złożony przez gminę Biłgoraj, zostały przesunięte na listę rezerwową. Tą sprawą zajął się także poseł Sławomir Zawiślak.


Zobacz więcej->

Powódź, Gamonie i Sekuła

Zobacz więcej->

Pracownicy urzędu pocztowego w Hrubieszowie uważają, że w ich firmie dochodzi do mobbingu. Z relacji wynika, że nowy naczelnik poczty m.in. przymusza ich do kupowania prenumerat pism, zaciągania pożyczek w Banku Pocztowym, strasząc przy tym zwolnieniem z pracy.

Zobacz więcej->

W ostatnim czasie głośno jest o budowie drogi ekspresowej S-17. Ujęto ją w "Programie budowy dróg krajowych w latach 2008–2012", popartym uchwałą Rady Ministrów Nr 163/2007 w poz. od 65 do 68. Jednakże z zaplanowanego harmonogramu do tej pory nic nie zostało zrealizowane.

Zobacz więcej->

PiS w walce o urzędy prezydentów miast ma wystawić głównie parlamentarzystów - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Z sondażu zamówionego przez partię wynikało, że to właśnie oni mają największe szanse na osiągnięcie dobrego wyniku. I tak o władzę w Warszawie ma powalczyć Mariusz Błaszczak, a w Toruniu o urząd prezydenta starać się ma Zbigniew Girzyński.

Zobacz więcej->

Posłowie różnych ugrupowań z trzech regionów apelują w sprawie regionalnych linii kolejowych, w tym mieleckiej!
Zobacz więcej->

Poseł Sławomir Zawiślak wspólnie z grupą posłów Lubelszczyzny skierował do ministra infrastruktury pisemną interwencję w sprawie konieczności zapewnienia planowego, zapisanego wcześniej w dokumentach i ogłoszonego w...

Zobacz więcej->

Zawiślak: Poddam się ponownej ocenie wyborczej

Zobacz więcej->

Zobacz więcej->

Urzędujący prezydent Zamościa uzyskał 60,76 proc. głosów poparcia, a to oznacza, że przez kolejne 4 lata rządzić będzie miastem swoich przodków. Politolodzy zwracają uwagę, na dobry wynik uzyskany przez jego kontrkandydata, czyli posła Sławomira Zawiślaka z PiS.

Zobacz więcej->

Z udziałem Jarosława Kaczyńskiego zakończy się w piątek kampania samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Gdzie? W Zamościu.

Zobacz więcej->

Na razie nie wiadomo, czy przed 21 listopada dojdzie do debaty między kandydatmi na prezydenta Zamościa. jeden chce. Drugi jakoś się miga.

Zobacz więcej->

Wygląda na to, że publicznej debaty z udziałem kandydatów do fotela prezydenta Zamościa na razie nie będzie. Zabiegał o to Sławomir Zawiślak, który stanął w wyborcze szranki z Marcinem Zamoyskim, urzędującym prezydentem.

Zobacz więcej->

W środę, 10 listopada, w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak”, odbyło się spotkanie Sławomira Zawiślaka, kandydata na stanowisko prezydenta z kibicami, poświęcone przyszłości KS Hetman.

Zobacz więcej->

Czy w kampanii wyborczej musi być debata? Zdaniem specjalistów od marketingu politycznego to świetne narzędzie oddziaływania na wyborców. Zdaniem teoretyków rozwoju demokracji, bezpośrednia dyskusja polityczna to element nieodzowny w dojrzałym społeczństwie.

Zobacz więcej->

PKP Intercity znowu będzie jeździć do Zamościa. Na razie wiadomo, że miasto będzie miało połączenie z Wrocławiem i Krakowem. Nie wiadomo co z z Lublinem i Warszawą.

Zobacz więcej->

Wybory samorządowe 2010
Prezydent Miasta Zamość

Sławomir Zawiślak - kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość 

Zobacz więcej->

Sławomir Zawiślak obwieścił oficjalnie, że będzie kandydować na stanowisko prezydenta Zamościa. Poseł wystąpił na konferencji w towarzystwie kilkudziesięciu chętnych na mandaty radnego. Niemal wszyscy wystartują z listy PiS.

Zobacz więcej->

Mamy całkiem sporą armię kandydatów na radnych i dwóch chętnych na fotel prezydenta Zamościa. Wybory samorządowe ruszyły w mieście pełną parą.

Zobacz więcej->

Rozwój podstrefy ekonomicznej, zablokowanie budowania marketów, zamrożenie obciążeń podatkowych dla przedsiębiorców, rozwój oświaty i szkolnictwa wyższego, rewitalizacja Nowego Miasta, budowanie dróg i chodników, ...

Zobacz więcej-> 

17 tysięcy 47 złotych i 90 groszy - tyle udało się zebrać podczas dzisiejszej kwesty na cmentarzu parafialnym w Zamościu. Tym samym ubiegłoroczna suma została "przebita". Rok temu kwestujący zebrali ponad 13 tysięcy złotych. W zbiórce pieniędzy na renowację zabytków nekropolii uczestniczyli samorządowcy, ludzie kultury i dziennikarze – w sumie ponad 50 osób. Pomagali im harcerze z zamojskiego hufca ZHP.

Zobacz więcej->

Takich pieniędzy nie udało się jeszcze zgromadzić w żadnej z dotychczasowych kwest na odnowę zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Zamościu. 1 listopada 2010 roku do puszek trafiło dokładnie 17 tysięcy 47 złotych i 90 groszy.

Zobacz więcej->

Do terminu oficjalnego zgłoszenia kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast pozostały jeszcze dwa tygodnie. Nawet Marcin Zamoyski, mimo, że zgłosił do rejestracji Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zamoyskiego, oficjalnie nie potwierdził w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, że wystartuje w najbliższych wyborach.

Zobacz więcej->

Marcin Zamoyski zmierzy się 21 listopada ze Sławomirem Zawiślakiem. Więc drugiej tury nie będzie. Jeszcze ciekawiej jest wygląda sytuacja w Zwierzyńcu, Komarowie-Osadzie, Aleksandrowie, Tarnogrodzie i Tyszowcach. Tam mają po jednym kandydacie.

Zobacz więcej->

Dopiero pod koniec października będą znane wszystkie nazwiska kandydatów na radnych, prezydentów, burmistrzów. Wtedy też zobaczymy, kto ma jaką siłę przebicia we własnym ugrupowaniu (pozycja na liście wyborczej).

Zobacz więcej->

W sobotę lubelscy kolejarze debatowali nad przyszłością i strukturami PKP. Uczestnicy debaty przyjęli cztery postulaty, które przedstawią ministerstwu infrastruktury oraz władzom PKP S.A.

Zobacz więcej->

W Zamościu wszystko może rozstrzygnąć się już w pierwszej turze, bo na razie pewnymi kandydatami na prezydenta są rządzący miastem drugą kadencję Marcin Zamoyski oraz poseł PiS Sławomir Zawiślak.

Zobacz więcej->

Aktualności

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010