Z inicjatywy i przy wsparciu posła Sławomira Zawiślaka dnia 5 marca 2013r. odbyła się w Biłgoraju konferencja dotycząca różnych aspektów prawa pracy oraz kwestii  związanych ze startem na rynku pracy. Spotkanie zorganizowane zostało przy zaangażowaniu Forum Młodych PiS Powiatu Biłgorajskiego i wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób reprezentujących młode pokolenie Polaków z powiatu biłgorajskiego.
Konferencja poświęcona była sytuacji tej konkretnej grupy wiekowej i poprowadził ją dr Przemysław Czarnek z Wydziału Prawa Konstytucyjnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wobec faktu, iż zgodnie ze statystykami, największą na Zamojszczyźnie grupę bezrobotnych stanowią ludzie młodzi w swoim wykładzie poruszył on przede wszystkim kwestie związane ze startem na rynku pracy. Omówił również tematy ściśle związane z prawem pracy, czyli rodzaje umów oraz ich wpływ na karierę zawodową. Dr P. Czarnek omówił także rolę tzw. „umów śmieciowych" na obecnym rynku pracy, wyjaśnił znaczenie rozmowy kwalifikacyjnej jako pierwszego i najważniejszego bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.  Przybliżył też prawo w zakresie zakładania własnej działalności gospodarczej.
W drugiej części konferencji została zaprezentowana prezentacja multimedialna, dotycząca planowania ścieżki kariery zawodowej młodego człowieka. W czasie swojego wystąpienia przewodniczący biłgorajskiego Forum Młodzieży PiS Andrzej Kozina przytaczał problemy młodego pokolenia Polaków i przedstawił projekty ich rozwiązania przygotowane w projektach ustaw Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość i programie PiS.
Uczestnicy konferencji, zauważając bierność i nieskuteczność rządu  w kwestii  powstrzymania kryzysu gospodarczego kraju, przypomnieli, że państwo jako takie nie ma obowiązku zapewnienia miejsc pracy, ale ma za to obowiązek tworzenia odpowiednich i sprzyjających warunków koniecznych do rozwoju przedsiębiorczości.
Na koniec konferencji jej uczestnicy zostali poinformowani o możliwości korzystania z bezpłatnych porad prawnych świadczonych przez pracowników Biura Poselskiego Posła Sławomira Zawiślaka.

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010