Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na wniosek Prezydium Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Minister Jan Stanisław Ciechanowski oraz Minister Obrony Narodowej wyrazili zgodę na przyznanie Panu Ludwikowi Sędłakowi – 103-letniemu Weteranowi, żołnierzowi WP i AK, mieszkańcowi powiatu zamojskiego Medalu „Pro Partia" oraz mianowanie Go na stopień porucznika.

Uroczystość wręczenia odznaczenia i awansu odbyła się w ubiegłą środę, 19 listopada br. o godz. 12.00 w domu Weterana - w miejscowości Horyszów Nowa Kolonia, gmina Sitno, powiat Zamość. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciel Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego - Płk Mirosław Demediuk, przedstawiciele MON oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie, Poseł na Sejm RP i jednocześnie Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Sławomir Zawiślak, członkowie Prezydium ŚZŻAK Okręg Zamość, a także najbliżsi przyjaciele i rodzina Pana Ludwika.

W imieniu Prezydium ŚZŻAK Okręg Zamość składamy Panu Ludwikowi wyrazy najwyższego uznania dla jego patriotycznych zasług oraz  życzymy  kolejnych, długich lat życia w zdrowiu - w otoczeniu najbliższych.

 

(-) Sekretariat

ŚZŻAK Okręg Zamość

 

 

   

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Artykuły:

Za zasługi dla ojczyzny. 103-letni kombatant wyróżniony [video]
tvp.pl

Medal dla 103-letniego weterana z Horyszowa
ezamosc.pl

Honory dla weterana
kronikatygodnia.pl

GM. SITNO: 103-letni weteran odznaczony i awansowany
tygodnikzamojski.pl

Najnowsze galerie

Linki

sejmrp

pis

kppis

luw

uml

mypis solidarnosc

ruch-spol-kaczynski

Solidarni2010